zpravy

Některé olomoucké fakulty nabízejí druhé kolo přijímacích zkoušek

(čtk) Tři z osmi fakult olomoucké Univerzity Palackého umožní uchazečům o studium podat přihlášku i do druhého kola přijímacího řízení. Pro vybrané obory ho pořádá přírodovědecká, cyrilometodějská teologická a právnická fakulta, řekla mluvčí univerzity Gabriela Sýkorová Dvorníková. Absolventi se mohou hlásit do července. V prvním kole přijímacího řízení, kdy osm fakult nabídlo téměř 900 kombinací oborů, se přihlášky podávaly do konce února. Univerzita zaregistrovala 25 444 přihlášek. 

Zájemcům o předplatné nabízíme 2 ukázková čísla UN ke stažení

Jak splnit Standard konektivity škol

V průběhu roku 2016 byly v rámci IROP vyhlášeny výzvy č. 32 a č. 33 pro střední a vyšší odborné školy a výzvy č. 46 a č. 47 pro základní školy. Pokud patříte k těm, kteří prošli celým procesem od vyhodnocení podmínek a parametrů výzvy přes sestavení projektové dokumentace až k podání žádosti o dotaci, jistě víte, že součástí těchto výzev byla také možnost zajištění vnitřní konektivity školy a připojení k internetu. Internet je dnes jednou ze základních infrastruktur podporující rozvoj celé společnosti a výjimkou není ani oblast vzdělávání. Kvalitní škola by proto měla mít kvalitní připojení k internetu. To je také důvod, proč byl v rámci této investiční aktivity tvůrci dotačních titulů vydefinován tzv. Standard konektivity škol. Pro většinu škol, které se rozhodly splnit uvedený standard, však nejde zrovna o nejjednodušší disciplínu. 

Vzdělávací program, který zachránil život, se zdarma otevírá všem školám

Právě v těchto dnech byla oficiálně spuštěna nová, vylepšená verze vzdělávacího programu HOBIT, který žáky základních škol a víceletých gymnázií učí, jak reagovat na příznaky mozkové mrtvice a srdečního infarktu. Do inovativního multimediálního programu, který probíhá formou e-learningu, se mohou školy zapojit zcela zdarma. 

TROJSKÁ BOTANICKÁ ZAHRADA ZVE NA VÝSTAVU TROPICKÝCH MOTÝLŮ

Vzneste se na křídlech křehké krásy ve skleníku Fata Morgana

Již popatnácté pořádá Botanická zahrada hl. m. Prahy výstavu tropických motýlů. I letos máte možnost obdivovat lehkost a kouzlo těchto zástupců hmyzu. Staňte se svědky jejich zrození a vzdušných tanců. Zároveň vám odhalíme mnohá tajemství z jejich života. K vidění budou zejména americké druhy včetně několika novinek, které ještě ve skleníku Fata Morgana nebyly, například druh Greta oto s neobvyklými průsvitnými křídly. Motýli svou krásou okouzlí nejen dospělé, ale rozzáří oči zejména dětem, pro které jsou motýli synonymem pohádkových kouzel a lesních víl. Výstava začíná 4. dubna a potrvá  až do 8. května. Navštívit ji můžete od 9 do 18 hodin denně kromě pondělků 10. a 24. dubna, kdy bude skleník uzavřen.

Firma Baťa bude možná testovat obuv na zlínské univerzitě

(čtk) Firma Baťa bude možná testovat obuv v Centru polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V současné době se intenzivně jedná o možnosti budoucí spolupráce, řekla zástupkyně centra Petra Svěráková. Centrum již navštívili zástupci společnosti Bata Innovation Lab z Toronta, další jednání je naplánováno na květen. 

STOP šikaně ve škole – nový souboj s nešvarem

Společnost Seminaria pořádá ve středu 22. března 2017 v Praze celostátní konferenci na téma šikany ve škole, která je určena zejména pro vedení základních a středních škol, ale i pro metodiky prevence a výchovné poradce těchto škol. 

Ústecká univerzita v Kadani znovu nabízí studium ekonomiky

(čtk) Sociálně ekonomická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) chce v nadcházejícím akademickém roce v Kadani opět otevřít studium ekonomiky. Pokud se podaří získat dostatek uchazečů, otevře se program celoživotního vzdělávání v prostorách kadaňského gymnázia již podruhé. V Kadani bude možné studovat první dva ročníky bakalářského programu, řekla  proděkanka fakulty Kateřina Felixová. 


reklama un


reklama

klostrmann.gif
ucebnice
grevin-panmat-04.gif
eu hrou.jpg
tentotyden
Evaluační nástroj ukáže, co dětem chybí

Je Sorosova univerzita diskriminována?

Učitelé a psychoanalýza
1617
aquapark Špindl 240x100b.jpg
anketa
Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
24%
61%
15%
ck_enko.gif
soutez
kdojeto
© Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz