zpravy

Studenti ZČU vyvinuli aplikaci zobrazující počasí po celém světě

(čtk) Sledovat počasí, ale také výšky vln a přesné předpovědi v oblastech postižených hurikány nebo tajfuny umožní webová aplikace Ventusky, kterou vyvinuli studenti doktoranského studia Západočeské univerzity v Plzni (ZČU). Zobrazuje meteorologická data z numerických modelů, o aplikaci projevily zájem velké letecké nebo námořní společnosti, řekla mluvčí ZČU Kamila Kolářová. 

Zájemcům o předplatné nabízíme 2 ukázková čísla UN ke stažení

V hradeckém kraji může v roce 2030 chybět přes 650 sester

(čtk) V Královéhradeckém kraji může v roce 2030 chybět přes 650 zdravotních sester. Studie, z níž to vyplývá, uvádí konkrétně číslo 667. Materiál ve spolupráci s hradeckým hejtmanstvím zpracovala Univerzita Hradec Králové (UHK). Škola plánuje, že by během dvou až tří let mohla otevřít obor, který by zajistil vzdělávání zdravotního personálu. Novinářům to řekl rektor UHK Kamil Kuča. 

Národní cena kariérového poradenství 2017

Centrum Euroguidance, Dům zahraniční spolupráce vyhlašuje 9. ročník soutěže

Národní cena kariérového poradenství. 

Výživa ve výchově ke zdraví - interaktivně

Ministerstvo zemědělství ČR, Odbor bezpečnosti potravin a Životní vzdělávání, z. s., Vás zvou na seminář Výživa ve výchově ke zdraví – interaktivně. Seminář je akreditován MŠMT, pro pedagogy ZŠ 1. i 2. stupně, zdarma. 

Za angličtinou na Maltu

Uvažujete-li o jazykovém či metodologickém kurzu v zahraničí a milujete přímořské oblasti, pak Vám vřele doporučuji vyrazit na Maltu. Jste-li učitelem, neváhejte a podejte si žádost o grant v rámci vzdělávacího programu Evropské unie nazvaného Erasmus+, který je financován z prostředků Evropské unie. 

Některé olomoucké fakulty nabízejí druhé kolo přijímacích zkoušek

(čtk) Tři z osmi fakult olomoucké Univerzity Palackého umožní uchazečům o studium podat přihlášku i do druhého kola přijímacího řízení. Pro vybrané obory ho pořádá přírodovědecká, cyrilometodějská teologická a právnická fakulta, řekla mluvčí univerzity Gabriela Sýkorová Dvorníková. Absolventi se mohou hlásit do července. V prvním kole přijímacího řízení, kdy osm fakult nabídlo téměř 900 kombinací oborů, se přihlášky podávaly do konce února. Univerzita zaregistrovala 25 444 přihlášek. 

Jak splnit Standard konektivity škol

V průběhu roku 2016 byly v rámci IROP vyhlášeny výzvy č. 32 a č. 33 pro střední a vyšší odborné školy a výzvy č. 46 a č. 47 pro základní školy. Pokud patříte k těm, kteří prošli celým procesem od vyhodnocení podmínek a parametrů výzvy přes sestavení projektové dokumentace až k podání žádosti o dotaci, jistě víte, že součástí těchto výzev byla také možnost zajištění vnitřní konektivity školy a připojení k internetu. Internet je dnes jednou ze základních infrastruktur podporující rozvoj celé společnosti a výjimkou není ani oblast vzdělávání. Kvalitní škola by proto měla mít kvalitní připojení k internetu. To je také důvod, proč byl v rámci této investiční aktivity tvůrci dotačních titulů vydefinován tzv. Standard konektivity škol. Pro většinu škol, které se rozhodly splnit uvedený standard, však nejde zrovna o nejjednodušší disciplínu. 


banners/scholastika-kveten_390x60.gif
reklama un


reklama

klostrmann.gif
ucebnice
grevin-panmat-04.gif
anketa
Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
25%
60%
15%
wifi 1.gif
banner_citoliby-240.jpg
© Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz