zpravy

Zvýšení ceny Učitelských novin

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

mrzí nás to, ale jsme nuceni vnějšími okolnostmi od ledna 2020 zvýšit cenu jednoho výtisku UN o 6 Kč (tedy ročního předplatného na 2070 Kč).  Dosavadní cenu jsme drželi dlouhých osm ročníků, během nichž došlo k výraznému zdražení zejména tiskárenských služeb a energií a dalších položek, bez kterých není možné smysluplně vydávat žádné periodikum našeho typu.  Poslední kapkou však je zdražení tarifu poštovného pro vydavatele médií, k němuž dojde z rozhodnutí České pošty od 1. ledna a které nelze vyřešit jinak než zvýšením ceny našeho týdeníku.

Děkuji za pochopení a věřím, že nám zachováte přízeň!

 

Petr Husník, šéfredaktor UN

Propojujeme teorii s praxí

S tímto mottem byl spojen jubilejní 25. ročník Burzy středních škol a 1. ročník Burzy pracovních příležitostí, který pořádala Okresní hospodářská komora Semily a Úřad práce ČR, Kontaktní pracoviště Semily. Akce se uskutečnila 5. listopadu 2019 od 08:30 hodin v Kulturním centru Golf, p. o., pod záštitou starostky města Semily Bc. Leny Mlejnkové a za finanční podpory Libereckého kraje. Za finanční podpory Libereckého kraje bylo 290 žáků z 9. tříd ze Studence, Harrachova, Rokytnice n. J., Jablonce n. J., Rovenska pod Troskami, Turnova, Jilemnice, Horní Branné a Kobyl dopraveno dle přesně stanoveného harmonogramu do místa konání akce a zpět.

Zájemcům o předplatné nabízíme 2 ukázková čísla UN ke stažení

 

 

Zaujaly Vás Učitelské noviny?

Pokud ano, pak právě zde si můžete pořídit jejich předplatné! 

 

Stávkovat chce asi půlka škol, vláda už ale nařízení schválila

(čtk) K ohlášené středeční stávce se chce připojit zatím přes 6000 základních a středních škol, což je víc než polovina ze zhruba 9700 škol zřizovaných krajem nebo obcí. Jejich budovy ale nemusí ve středu zůstat úplně zavřené, oznámili školští odboráři. Vláda podle nich neplní slib o růstu učitelských platů. Kabinet ale už vládní nařízení o platech, podle kterého se tarify učitelských platů od ledna 2020 zvýší o osm procent, schválil. 

Dvacet rektorů položilo květiny u Masarykovy sochy na Hradčanech

(čtk) Zhruba 20 zástupců České konference rektorů 28. října krátce po poledni položilo květiny a věnce u sochy Tomáše Garrigua Masaryka na Hradčanském náměstí v Praze. Dopoledne se u sochy vystřídali například zástupci TOP 09, ČSSD nebo někteří senátoři. 

Hospodářská komora ocenila nejlepší absolventy odborných škol

Hospodářská komora ocenila nejlepší absolventy středních odborných škol. Ocenění jim vedle prezidenta komory Vladimíra Dlouhého předával i premiér Andrej Babiš (ANO) s ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem (za ANO). Vyjádřili přesvědčení, že absolventy čeká dobrá budoucnost a že nebudou mít problém najít si práci. Ocenění získalo 250 absolventů škol z celé ČR. Podle Dlouhého je to poprvé, co ocenění předával premiér. 

Sklenička: U zahraničních studentů přetrvávají problémy s vízy

(čtk) Podíl studentů i pedagogů ze zahraničí na českých vysokých školách se zvyšuje, u studentů ale přetrvávají problémy s udělováním víz. Na tiskové konferenci po zasedání pléna České konference rektorů (ČKR) to řekl její předseda a rektor České zemědělské univerzity v Praze Petr Sklenička. Současný stav podle něj přináší administrativní zátěž pro vysoké školy. 

Školské odbory chtějí o navýšení platů učitelů jednat s premiérem

 

(čtk) Navýšení platů učitelů plošně o 2700 korun do tarifů bude podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) znamenat, že příští rok nebude na plánované zvýšení třídnického příspěvku. Tento a další příspěvky tak budou zvýšeny o rok později. Novinářům ministr řekl, že to vnímá jako omezení kompromisu, které nabídl odborům. Varianta, podle které by učitelé dostali plošně 2700 korun navíc a k tomu 900 korun do odměn, podle něj nicméně má potenciál odblokovat jednání s odbory. Ty žádají celých deset procent slibovaného nárůstu platů do tarifu. 


banners/1558389600_patron-deti_390x60.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
1543878000_mikroskop.gif
ucebnice
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
cti2a
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2019 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz