zpravy

Domácí učení si děti mohou zpestřit soutěžemi a zábavou na vzdělávacím webu Svět energie

Komerční sdělení

Hned tři tematické soutěže nabízí dětem i dospělým vzdělávací portál Svět energie pro zpestření současné situace. Zatímco předškoláci se vyřádí výtvarně, žáci základních a středních škol i široká veřejnost mohou změřit síly ve znalostním kvízu nebo při hře na dispečera energetické soustavy. Nálož zábavy připravil web u příležitosti svých čtvrtých narozenin. Současně prošel výraznou grafickou a obsahovou úpravou.

seznamy šol

Do Noci vědců se v Liberci zapojí univerzita i centrum iQLandia

(čtk) Do programu Noci vědců se v Liberci zapojí technická univerzita i science centrum iQLandia. Letošním tématem je Člověk a robot. Kvůli koronavirovým opatřením museli organizátoři přesunout program do on-line prostředí, díky tomu bude ale na internetu přístupný nejen v pátek, ale až do konce letošního roku, řekl mluvčí univerzity Radek Pirkl. 

ČŠI nabídla ZŠ možnost metodických konzultací k distančnímu vzdělávání

Ve středu 4. listopadu 2020 zveřejnila Česká školní inspekce tematickou zprávu, která reflektuje dílčí zkušenosti žáků a učitelů s distančním vzděláváním realizovaným ve 2. pololetí školního roku 2019/2020 i s pojetím vzdělávání na počátku školního roku 2020/2021. 

Zájemcům o předplatné nabízíme 2 ukázková čísla UN ke stažení

 

 

Zaujaly Vás Učitelské noviny?

Pokud ano, pak právě zde si můžete pořídit jejich předplatné! 

 

Živnostníci budou moci o ošetřovné za říjen žádat od pondělí

 (čtk) Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zveřejnilo další výzvu k programu COVID ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Příjem žádostí spustí v pondělí, ukončí ho 9. prosince. Živnostníci, kteří museli kvůli uzavření škol a sociálních zařízení přerušit podnikání kvůli péči o dítě do deseti let nebo handicapovaného člověka, mohou za říjen dostat 6400 korun. 

Čeští a slovenští žáci v průběhu pandemie změří síly v učení jazyků

Komerční sdělení

Školy můžou zapojit své žáky do celonárodní online jazykové soutěže Podzimní WocaBee šampionát do 6. listopadu.

Asociace: Liberecká univerzita odhalila falešné nanoroušky z Asie

(čtk) Při testu šesti vybraných typů roušek aktuálně prodávaných na tuzemském trhu, které jejich dodavatelé označují za nanoroušky, obstály tři druhy vyráběné v ČR. Zbývající tři typy dovezené z Asie nanotextilii neobsahovaly, sdělila Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, která upozornila na výsledky zkoumání Technické univerzity v Liberci (TUL), jejíž výzkumníci testování provedli. 

Školy zapojují 3D tisk do výuky. Pomáhá jim s tím česká Karmen

Zapojení 3D tisku do výuky už není výsadou pouze technických škol. Alespoň jednu 3D tiskárnu dnes má také mnoho gymnázií, středních škol a učilišť. Dávají tak svým studentům náskok v době, kdy popularita a vyžití aditivní výroby nejen v průmyslu stále roste. 3D tisk je součástí výuky buď jako specializovaný předmět, doplněk jiných předmětů, nebo ve formě zájmových kroužků. 


banners/1598997600_uspesny-web_390x60.gif
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
1543878000_mikroskop.gif
linka-bezpeci_125x125.png
ucebnice
1599602400_okentes.gif
anketa
Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
39%
34%
27%
janacek_2_240x100.jpg
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz