zpravy

Zlatuška rezignoval na funkci děkana Fakulty informatiky MU

(čtk) Bývalý poslanec a bývalý rektor Masarykovy univerzity Jiří Zlatuška rezignoval na funkci děkana Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí univerzity Tereza Fojtová. Zlatuškovi měl mandát vypršet letos v srpnu. Rezignací podle Fojtové reagoval na páteční volby děkana. Fakultní akademický senát ho v prvním kole na následující čtyři roky nepotvrdil, ač byl jediným kandidátem. 

Zájemcům o předplatné nabízíme 2 ukázková čísla UN ke stažení

 

 

Zaujaly Vás Učitelské noviny?

Pokud ano, pak právě zde si můžete pořídit jejich předplatné! 

 

V Ostravě se otevře vyšší odborná škola zdravotnická

(čtk) Skupina Agel otevře v Ostravě od září vyšší odbornou školu zaměřenou na zdravotnictví. Reaguje tak na nedostatek nelékařského zdravotnického personálu. Už od roku 2017 společnost v krajském městě provozuje Střední zdravotnickou školu, kterou tak nyní rozšíří i o vyšší odborné vzdělávání, řekla dnes mluvčí společnosti Lucie Drahošová. 

KONFERENCE BEZPEČNÁ ŠKOLA 2019

 

23. 5. 2019, Národní technická knihovna Praha. 

Už více než pět let připravujeme odbornou konferenci BEZPEČNÁ ŠKOLA určenou ředitelům škol, zřizovatelům škol, oborovým školským asociacím a všem bezpečnostním odborníkům. Na začátku našeho projektu jsme kladli vždy velký důraz na to, abychom se na našich konferencích setkávali s lidmi napříč republikou a udělali projekt, který bude celonárodní. 

Hrochův Týnec dokončuje přístavbu základní školy

 (čtk) Hrochův Týnec na Chrudimsku dokončuje přístavbu základní školy, budou v ní nové učebny přírodovědy, jazyků a vaření. Další měsíce potrvá práce v interiérech, řekl starosta Petr Schejbal (KDU-ČSL).

Pardubice zdvojnásobí kapacitu speciální mateřské školy

(čtk) Pardubice zdvojnásobí kapacitu speciální mateřské školy. Dalších deset míst zajistí stoupající poptávku po péči o děti se specifickými potřebami, řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký. 

UPC Business připojilo celou školu k vysokorychlostnímu internetu vzduchem

placený text

Je několik stupňů pod nulou a před pražskou Základní školou Mazurská se schází několik lidí ze společnosti UPC Business a VanCo. Výuka už běží a téměř pět set žáků a desítky zaměstnanců školy si nejspíš ani nevšimnou, že jim dnes možná na krátkou chvilku vypadne připojení k internetu a přejdou na nového operátora. Jsou totiž zvyklí, že je moc pomalé a občas zlobí. Zato zaregistrují, že nové připojení je výrazně rychlejší a hlavně spolehlivé.

Nucenaprace.cz – jedinečný on-line nástroj nejen pro dějepisáře

 - filmová svědectví pamětníků včetně textových přepisů

- archivní dokumenty, dobové fotografie a informační texty

- lexikon a časové osy událostí- metodické tipy pro pedagogy, série úloh pro žáky

- rozhraní pro administraci tříd, vypracovávání i kontrolu úkolů pedagogem

- vše zdarma


banners/tesco_390x60.jpg
reklama
veletrh_vedy_125x125.jpg
ucebnice
vizab_240x100.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
33%
20%
amnesty.png
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2019 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz