zpravy

Finále IV. ročníku Ekonomické olympiády bude online!

Vzhledem k situaci s koronavirovou krizí se Ekonomická olympiáda rozhodla uspořádat finále této unikátní středoškolské soutěže online! Ekonomická olympiáda je největší celostátní soutěží ve znalostech z ekonomie a financí v České republice, na Slovensku, Maďarsku a nově i v Polsku, Číně a Řecku. 

Samsung je ve škole jako ryba ve vodě

Komerční sdělení

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se rozhodlo zajistit, aby výuka na školách směřovala směrem k digitalizaci. Běh je to bezpochyby na dlouhou trať a počet kroků, které je potřeba směrem k digitalizaci výuky udělat, je spousta. Jedním z nich je navýšení počtu tabletů ve školách. Společnost Samsung je na tento krok připravena. V širokém portfoliu produktů jich má hned několik, které splňují požadavky na moderní digitální výuku. Za zmínku rozhodně stojí dva tablety – Galaxy Tab A10.1 a Galaxy Tab S6 Lite.

Zájemcům o předplatné nabízíme 2 ukázková čísla UN ke stažení

 

 

Zaujaly Vás Učitelské noviny?

Pokud ano, pak právě zde si můžete pořídit jejich předplatné! 

 

Zástupci SŠ: Měnící se sdělení o distanční výuce vyvolávají chaos

(čtk) Zástupci středních škol jsou zmateni z informací, které zveřejnil pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) o možném přechodu výuky na distanční vzdělávání. Poté, co oznámil, že od příštího týdne bude ve středních a vysokých školách zavedena výuka na dálku, později upřesnil, že to bude platit jen pro vysoké školy. Podle zástupců školských asociací takový způsob komunikace vyvolává chaos, protože lidé nestíhají měnící se sdělení sledovat. 

5. ročník Komiksové soutěže ADRA pro výtvarně nadané žáky, kteří se zajímají o dění okolo sebe

Máte ve třídě nadané výtvarníky, kteří se zajímají o dění ve svém okolí? Přihlaste je do 5. ročníku Komiksové soutěže ADRA na téma 17. cílů udržitelného rozvoje. Jak na komiks ve výuce vám pomohou naše metodické materiály, či připravené lekce k 17 tématům. 

Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2020 opět s atraktivními tématy a hosty

Již 6. ročník celostátní odborné Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2020, se bude konat 13. října 2020 v nových, moderních prostorách Konferenčního centra CITY. 

Zpátky do školy: jak vybrat ochranné a dezinfekční pomůcky

Komerční sdělení

Začátek školního roku se blíží a s ním i návrat do lavic. Letošní rok je ale kvůli opatřením v souvislosti s obavou z šíření nemoci trochu jiný. Náročnější je zejména pro ředitele a jiné zaměstnance školy, na jejichž bedra padla povinnost zajistit, aby byl návrat bezpečný. 

Kvůli koronaviru zahájí sportovní gymnázium Kladno výuku 10. září

(čtk) Kvůli karanténě pedagogického sboru zahájí kladenské sportovní gymnázium výuku zřejmě až 10. září. Nekonají se ani ústní maturitní zkoušky naplánované na 2. září, uvedla škola na svém webu. Důvodem je pozitivní test na covid-19 u jednoho z pedagogů, se kterým byli ostatní učitelé v kontaktu. Informaci potvrdila mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová. 


banners/1600293600_tesco_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
1543878000_mikroskop.gif
dekra_125x125-s.jpg
1597960800_mascotte_125 x 125.jpg
ucebnice
1599602400_okentes.gif
anketa
Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
40%
33%
27%
evvoluce.png
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz