zpravy

Pardubice zdvojnásobí kapacitu speciální mateřské školy

12. 03. 2019

(čtk) Pardubice zdvojnásobí kapacitu speciální mateřské školy. Dalších deset míst zajistí stoupající poptávku po péči o děti se specifickými potřebami, řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký. 

Mateřská škola Artura Krause přijímá děti s mentální postižením, s poruchami autistického spektra nebo s kombinovanými postiženími. "Podle informací poradenského centra by mohl být nedostatek míst pro děti se speciálními potřebami, proto kapacitu školky zvyšujeme," řekl Rychtecký.

Město podalo žádost na krajský úřad, který rozhoduje o kapacitě školských zařízení. Úpravy školky, kde přibude v přízemí druhá třída, budou stát kolem 160 000 korun, dodal Rychtecký.

Pardubice zřizují také dětské rehabilitační centrum Lentilka, ve kterém je i školka. Integrační školka má děti zdravé i se speciálními potřebami. Mateřská škola Klubíčko má logopedickou třídu, která přijímá děti se závažnějšími vadami řeči a poruchami komunikace.

 

 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2021.png
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  36%
  35%
  29%
  dts 2021_web.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey sohbet cialis