zpravy

Hrochův Týnec dokončuje přístavbu základní školy

19. 03. 2019

 (čtk) Hrochův Týnec na Chrudimsku dokončuje přístavbu základní školy, budou v ní nové učebny přírodovědy, jazyků a vaření. Další měsíce potrvá práce v interiérech, řekl starosta Petr Schejbal (KDU-ČSL).

"Do 1. září to asi nestihneme, i když bychom rádi. Do konce roku už učebny budou určitě v provozu," řekl Schejbal.

Investice trvá druhým rokem. Stavební práce končí v závěru dubna. Město si potom objedná nové skříně, lavice, židle i učební pomůcky. Poté začne montáž vnitřního vybavení.

"Po kolaudaci stavební části budeme soutěžit vybavení učeben a čekat na pomůcky, slovníky či přírodovědné makety. Žáci rozhodně budou mít příjemnější prostředí pro výuku. Kvalitu ať posoudí rodiče a děti," řekl Schejbal.

V přístavbě budou i šatny, sklady na pomůcky, kabinety učitelů. Projekt zahrnuje také revitalizaci ploch kolem školy a úpravu školní zahrady. Škola bude mít i o jednu třídu navíc, čímž se zvýší její kapacita a bude vybavená pro výuku žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

"Žáci budou lépe připraveni pro výběr budoucího povolání. Zkvalitnění výuky nabídne také moderní odborné učebny pro děti ze spádových oblastí. Zlepšením výuky snížíme také odliv žáků 6. a 7. tříd na víceletá gymnázia," uvedla ředitelka školy Jiřina Macháčková na webu školy.

Škola má 277 žáků. Od roku 2012 zavedla daltonskou výuku, která je inspirovaná montessori pedagogikou, jejích principem je volnost, samostatnost a spolupráce.

Celý projekt bude stát 38 milionů korun, 28 milionů korun město dostane z evropských dotací. Deset milionů korun zaplatí dodavatelům z úvěru, řekl starosta.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz