zpravy

V Ostravě se otevře vyšší odborná škola zdravotnická

04. 04. 2019

(čtk) Skupina Agel otevře v Ostravě od září vyšší odbornou školu zaměřenou na zdravotnictví. Reaguje tak na nedostatek nelékařského zdravotnického personálu. Už od roku 2017 společnost v krajském městě provozuje Střední zdravotnickou školu, kterou tak nyní rozšíří i o vyšší odborné vzdělávání, řekla dnes mluvčí společnosti Lucie Drahošová. 

Prvním oborem, který Vyšší odborná škola nabídne, bude Diplomovaná všeobecná sestra. Půjde o tříleté denní studium. Zájemci se mohou hlásit do konce května. Podmínkou pro přijetí je maturitní zkouška a úspěšně zvládnuté přijímacího řízení, které se uskuteční na konci června.

"Otevření Vyšší odborné školy je splnění dalšího cíle, kterým chceme do českého zdravotnictví přinést plnohodnotné a kvalitní zdravotníky. Zároveň jde o přidanou hodnotu pro naše vlastní studenty, kteří mohou po dokončení střední školy plynule pokračovat v prostředí jim známém," uvedl ředitel školy Vladimír Janus.

Vyšší odborná škola bude stejně jako střední škola sídlit v Ostravě-Koblově. "Díky návaznosti na zdravotnická zařízení, která provozuje skupina Agel, škola realizuje nadstandardní praxi a současně je schopna nabídnout všem svým studentům pracovní uplatnění v průběhu i po ukončení studia," uvedla Drahošová.

Na Střední zdravotnické škole studenti nehradí žádné poplatky, naopak mohou podle mluvčí získat prospěchové stipendium. Stejně tak mohou pobírat stipendium v případě, že po absolvování školy budou zaměstnáni v rámci skupiny. Stejný princip bude fungovat i na vznikající Vyšší odborné škole, kde už však budou studenti platit školné. Jeho výše bude 2000 korun za pololetí.

 

Agel provozuje v Česku nemocnice, síť poliklinik, lékáren, laboratoří, distribuční společnosti a další specializovaná zdravotnická zařízení. Od roku 2006 působí také na Slovensku.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/un_390x60_rmj.jpg
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  akcent_09-19_125x125.gif
  ucebnice
  1590530400_polartraver.gif
  anketa
  Změní krizová online výuka školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  34%
  42%
  23%
  1591221600_tyr.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz