zpravy

KONFERENCE BEZPEČNÁ ŠKOLA 2019

25. 06. 2019

Již pátý ročník Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2019 můžeme přirovnat k dítěti ve školce, kterému se podařily vychytat dětské nemoci. A za rok nastoupí do školy s vědomím, že posluchači konečně našly společnou řeč a společná řešení. Ale nepředbíhejme a podívejme se na to, jak to tedy ve čtvrtek 23. 5. 2019 v NTK Praha, vypadalo.

 

Akce měla dohromady 37 partnerů a z toho 11 záštit! Což nás nejen velmi těší, ale svědčí to i o mimořádném zájmu o tuto společensky zásadní problematiku. Partnerskými regiony letošního ročníku byly KRÁLOVÉHRADECKÝ a OLOMOUCKÝ KRAJ. A my se do kraje Královehradeckého detailněji podíváme a to přímo s tím nejpovolanějším, s hejtmanem kraje PhDr. Jiřím Štěpánem, Ph.D., kterému jsme položili pár otázek, týkajících se projektu Děti ve virtuálním prostředí:

 

1. Královehradecký kraj se velmi aktivně podílel na programu celostátní Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2019. Výstup Mgr. Hany Novákové, koordinátorky týmu pro mládež, Probační a mediační služby ČR v Náchodě a Mgr. Nikoly Hendrychové, metodičky prevence v okrese Náchod sklidil pozitivní ohlasy s jejich projektem Děti ve virtuálním prostředí. Proč zrovna Náchod patří ke špičce ledovce v kyberkriminalitě v rámci KHK?

Krajské ředitelství Policie ČR Královéhradeckého kraje zaznamenalo v posledních letech nárůst kyberkriminality jak hospodářské, tak především v oblasti zneužívání mladistvých prostřednictvím mobilních telefonů (sexting). Na základě tohoto zjištění vznikla spolupráce mezi Týmem pro mládež Probační a mediační služby v Náchodě a Policií ČR. Vznikl projekt, do kterého se z počátku zapojily pouze základní školy zřizované městem Náchod a postupně se rozšířil za podpory dalších měst i do dalších škol v okrese Náchod.

2.  Byl jste se již podívat, či někdo z Vaší rodiny, na představení KyberLIFE?

Vítám, že existuje další forma zpracování tématu kyberšikany a jejího dopadu na dospívajícího diváka. Interaktivní představení ZUŠ Náchod je pro žáky nejen zábavné, ale velmi poučné a inspirativní. Podle ohlasů je skvělé a těším se, že ho v nejbližší době budu moci zhlédnout. 

 

Projekt, který výše zmíněné dámy prezentovaly na akci, můžete nalézt ve Sborníku na konferenčních webových stránkách http://www.bezpecnaskola2019.cz/historie.html. Věříme, že inspiruje další kraje k boji proti kyberkriminalitě.

 

Konference měla mnoho mluvčích… v rychlosti ještě zmíníme pana Ing. Libora Sladkého, prezidenta Asociace Bezpečná škola, z. s., který striktně k nekončícím právům rodičům podotknul: „Školní pravidla platí – můj dům, můj hrad!“

 

Tento pátý ročník bychom rádi ukončili slovy pana PhDr. Ladislava Spurného, Odbor školství a mládeže, Oddělení krajského vzdělávání Krajský úřad Olomouckého kraje: „Vše je o komunikaci, v dnešní době rodiče a děti nemají žádné povinnosti, prosím buďme sebekritičtí, ať se za nás děti nemusí stydět!

 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/1600293600_tesco_390x60.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  dekra_125x125-s.jpg
  1597960800_mascotte_125 x 125.jpg
  ucebnice
  1599602400_okentes.gif
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  40%
  33%
  27%
  evvoluce.png
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz