zpravy

Propojujeme teorii s praxí

07. 11. 2019

S tímto mottem byl spojen jubilejní 25. ročník Burzy středních škol a 1. ročník Burzy pracovních příležitostí, který pořádala Okresní hospodářská komora Semily a Úřad práce ČR, Kontaktní pracoviště Semily. Akce se uskutečnila 5. listopadu 2019 od 08:30 hodin v Kulturním centru Golf, p. o., pod záštitou starostky města Semily Bc. Leny Mlejnkové a za finanční podpory Libereckého kraje. Za finanční podpory Libereckého kraje bylo 290 žáků z 9. tříd ze Studence, Harrachova, Rokytnice n. J., Jablonce n. J., Rovenska pod Troskami, Turnova, Jilemnice, Horní Branné a Kobyl dopraveno dle přesně stanoveného harmonogramu do místa konání akce a zpět.

 

Akce se zúčastnilo přes 1350 účastníků a svým rozsahem se jednalo o jednu z největších akcí svého druhu v regionu.

 

Návštěvníkům z řad žáků, rodičů a široké veřejnosti se představilo 42 středních škol z Libereckého, Královehradeckého a Středočeského kraje a 18 významných zaměstnavatelů z regionu.  

Žáci a rodiče si při osobním kontaktu s pedagogy a žáky jednotlivých středních škol vytvořili představu nejen o typech a formách studia, nových oborech, ale i o možnostech internátního bydlení, stipendijních programech a aktivitách jednotlivých škol.

Kariérní poradci Úřadu práce ČR, Kontaktního pracoviště Semily poradili žákům a jejich rodičům, jak nejlépe vybrat vhodné povolání a jak se zorientovat ve vzdělávací nabídce škol. Vybraný obor by měl nejenom vyhovovat schopnostem a předpokladům budoucího středoškoláka, ale také by ho měl bavit.

Burza pracovních příležitostí nabídla lidem, kteří hledají zaměstnání nebo zvažují změnu zaměstnání, setkání s personalisty zúčastněných firem. Celkem se přihlásilo 18 zaměstnavatelů. Seznámili je s nabídkou volných pracovních míst a bližšími podmínkami přijetí na nabízené pozice. Úřad práce byl zastoupen nejen kariérními poradci, ale také poradci EURES, kteří poskytli informace k možnostem zaměstnání v zahraničí.

Bonusem pro návštěvníky byla účast přítomných zástupců z řad Policie ČR a Armády ČR, kteří představili žákům a veřejnosti možnosti studia nebo nabídky volných pracovních míst.

Kompletní seznam škol a zaměstnavatelů byl uveden na portálu www.edu-work.eu.

Představy o uplatnitelnosti na trhu práce žáci a jejich rodiče získali osobním kontaktem se zástupci vybraných firem z širokého okolí. Zároveň účastí firem na této akci byla prohloubena vazba mezi vzdělávacími institucemi, podnikatelskou sférou a úřadem práce.

Okresní hospodářská komora Semily a Úřad práce ČR se snaží dlouhodobě podporovat zaměstnanost v regionu a touto cestou nabízí žákům škol, zájemcům o práci a dalším účastníkům možnost lepší orientace v oblasti vzdělávání a trhu práce.

S dodatečnými dotazy se neváhejte obrátit na:

paní Danu Samkovou (komunikační agentura Seteva)

tel.: 777 648 997 nebo 777 073 808, e-mail: dana@seteva.cz

 

Za Okresní hospodářskou komoru Semily:

Mgr. Zbyněk Neumann

 

tel.: 777 689 489, e-mail: info@ohksemily.cz


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2021.png
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  36%
  35%
  29%
  dts 2021_web.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey sohbet cialis