zpravy

Počty dětských lékařů specialistů mají posílit dotace na vzdělání

11. 02. 2020

(čtk) Ministerstvo zdravotnictví chce motivovat dětské lékaře ke studiu nadstavbových oborů. Dotací na vzdělávání z evropských fondů chce zvýšit počet lékařů-specialistů, podpoří i jejich zaměstnavatele. Informovalo o tom v tiskové zprávě. Zájemci se mohou hlásit od poloviny letošního roku. 

"Díky nabízené finanční kompenzaci by měl lékaře motivovat právě k dalšímu nástavbovému vzdělávání. Doposud si totiž museli lékaři výdaje na vzdělávání zajišťovat sami. Navíc pro ně bylo často obtížné uvolnit se ze zaměstnání," uvedl ministr Adam Vojtěch (za ANO).

Zvýšit by se tak mohl počet neonatologů, tedy lékařů pečujících o novorozené děti, dětských endokrinologů a diabetologů, dětských onkologů a hematologů, dětských urologů, dětských dermatovenerologů, dětských otorhinolaryngologů, dětských pneumologů, dětských revmatologů a dětských gynekologů.

Lékař se musí přihlásit do dotačního projektu ministerstva a poté do nástavbového vzdělávacího kurzu. Pokud bude kurz na jiném pracovišti, než na kterém je zaměstnán, budou mu i jeho zaměstnavateli propláceny výlohy s tím spojené.

"Motivováni budou také zaměstnavatelé, kterým budou propláceny náhrady za případnou nepřítomnost daného lékaře na pracovišti," dodal ministr. Mohou získat až trojnásobek mzdy.

 

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu zaměstnanost. Nejprve chce aktualizovat vzdělávací program dětských nástavbových oborů a akreditovat je na ministerstvu zdravotnictví, poté je podle nových podmínek začnou učit jednotlivá zdravotnická zařízení.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz