zpravy

Nejoblíbenějším učitelem se stal Tomáš Míka z gymnázia v Táboře

27. 03. 2020

(čtk) Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v Česku získal Tomáš Míka z Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře. Na trůnu vystřídal Pavlínu Kopáčikovou ze Základní školy Vacov na Prachaticku. Stal se 16. mužem, který za posledních 27 let anketu vyhrál. V tiskové zprávě to dnes oznámil pořadatel soutěže Ladislav Hrzal. 

Kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru se letos soutěž konala bez veřejného finále. Pořadatelé ankety vybrali vítěze z šesti finalistů na základě hlasování semifinalistů z různých regionů.

V hlasování na internetu zvítězil Vladimír Švarc ze ZŠ v Rajnochovicích na Kroměřížsku, a stal se tak Ámosem sympaťákem. Dostal 3557 hlasů, tedy zhruba 29 procent z celkového počtu 12.338 hlasů, uvedl Hrzal. Titul dětský Ámos, kterého v uplynulých letech vybírala při finále dětská porota, se letos neuděloval.

Partneři ankety dnes vyhlásili také vítěze doprovodných kategorií pro učitele jednotlivých předmětů. Ministerstvo školství rozhodlo, že korunu Ámose matikáře udělí Daně Mynářové ze ZŠ na Bakalově náměstí v Brně. Ámosem fyzikářem se stala Jana Doubková ze ZŠ Antonína Sochora v Duchcově na Teplicku.

Školáci letos do soutěže poslali 92 nominací. Do finále postoupilo pět učitelů a jedna učitelka. Mezi navržené pedagogy se dostala také loutka Divadla Spejbla a Hurvínka paní Kateřina Hovorková, která hraje učitelku. Její nominaci podepsalo víc než 100 diváků. Pořadatelé ji vzali na vědomí a měla získat mimořádné ocenění. "Domluvili jsme se, že ocenění pro ni odsuneme na příští rok," řekl dnes Hrzal.

 

Tradiční anketa Zlatý Ámos se vyhlašovala letos po sedmadvacáté. V uplynulých letech na ni v dalších dnech navazoval bál, kde byli vítězové slavnostně korunováni. Letos byl ples kvůli situaci kolem koronaviru zrušen. Pořadatelé ankety předají korunu vítězům při osobní návštěvě školy po zrušení opatření proti koronaviru.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz