zpravy

Vláda podpořila jmenování rektora Univerzity Hradec Králové

12. 05. 2020

(čtk) Vláda podpořila jmenování staronového rektora Univerzity Hradec Králové (UHK) Kamila Kuči, kterého v únoru na další čtyři roky do čela školy zvolil akademický senát školy. Vyplývá to z výsledků zasedání kabinetu. Aby mohl ve funkci rektora pokračovat, musí s tím po kabinetu souhlasit i prezident. Žádný český prezident dosud kandidaturu rektora po schválení vládou nezamítl. 

Kuča je v čele univerzity od roku 2016. Na další funkční období byl jediným kandidátem. Akademický senát ho podpořil 22 hlasy z 24, a zvolil ho tak v prvním kole volby.

Za jeden z nejdůležitějších úkolů pro své další rektorské období označil Kuča přípravu strategie univerzity pro období po roce 2021. Uvedl, že by chtěl docílit regionální univerzity s globálním dopadem. Součástí by mělo být například zkvalitnění výuky, rozšiřování spolupráce se soukromým sektorem nebo zaměření fakult na získávání nových Ph.D. programů nejen v českém, ale i v anglickém jazyce.

Slíbil také, že se bude snažit o zvyšování platů zaměstnanců univerzity a pokračování v prohlubování spolupráce se zahraničními univerzitami. Uvedl, že v prvním období se zaměřil na vědu a internacionalizaci a nyní by se kromě jiného mělo dál zvyšovat zapojení vědeckých pracovníků univerzity do evropských vědeckých projektů.

V květnu 2017 univerzita otevřela novou budovu přírodovědecké fakulty za 450 milionů korun. Stavba se stala třetím objektem v univerzitním kampusu Na Soutoku. Univerzita plánuje také modernizaci a rekonstrukci budov v centru města.

Kuča byl do čela školy zvolen poprvé v únoru před čtyřmi lety ve třetím kole volby, kdy od 30 členů akademického senátu získal 16 hlasů. Do té doby působil na UHK ve funkci prorektora pro tvůrčí činnost a vnější vztahy. Vystřídal Josefa Hynka, který už po dvou funkčních obdobích nemohl na rektora znovu kandidovat. Protikandidátem Kuči byl tehdy proděkan Přírodovědecké fakulty UHK Martin Bílek, který dostal 14 hlasů.

 

UHK vznikla v roce 2000 z Vysoké školy pedagogické. Nabízí studium na čtyřech fakultách, na fakultě informatiky a managementu, přírodovědecké fakultě, filozofické fakultě a pedagogické fakultě. Na univerzitě studovalo k letošnímu 10. únoru 6470 studentů, z nichž 500 je ze zahraničí.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz