zpravy

Dvě letní školy v Brně přiblíží zájemkyním informační technologie

03. 08. 2020

(čtk) V Brně se v srpnu uskuteční dvě letní školy pro dívky zaměřené na informační technologie. Cílem je motivovat dívky k práci v oboru či dalšímu studiu informatiky a ukázat jim, že svět počítačů není jen doménou mužů. Zájem o obě školy je letos vyšší než loni, vyplývá z vyjádření organizátorek. 

Letní školu (F)IT pro holky pořádá Fakulta informačních technologií Vysokého učení technického v Brně od 24. srpna. Přihlásit se mohou i naprosté začátečnice. Týdenní kurz pro studentky základních a středních škol jim má ukázat zajímavé oblasti IT, kde by se potenciálně mohly uplatnit.

"Je důležité, aby mladé dívky viděly, že informační technologie nejsou jen doménou můžu a není to jen o programování," řekla organizátorka školy Šárka Květoňová. Dodala, že zájem o školu je letos větší než loni, registrace je ale dosud možná.

Zájemkyně se na letošním 14. ročníku můžou těšit například na exkurzi v mobilní digitální dílně FabLab nebo přednášky odborníků z praxe. Například společnost IBM se ve svém přednáškovém bloku zaměří na cloudové technologie. "Kvůli covidu-19 jsme byli nuceni připravit různé varianty programu pro případ nemožnosti realizace vybraných bloků na straně přednášejících," uvedla Květoňová.

Další Letní školu IT pořádá organizace Czechitas. I tam může koronavirová situace ovlivnit některé plánované exkurze. "Děláme ale všechno pro to, aby účastnice případné změny nezaznamenaly a program byl zajímavý i v pozměněné podobě," sdělila ČTK organizátorka školy Tereza Nedjalková. Škola je určena zejména pro středoškolačky. "Snažíme se jim různé oblasti přiblížit tak, aby si v nich každá našla to, co je pro ni zajímavé, užitečné, a motivujeme je k pokračování na této cestě," řekla Nedjalková. Nejtěžší je podle Nedjalkové překonat počáteční obavy.

 

Na letošní šestý ročník se další zájemkyně už nezaregistrují. "Ve srovnání s loňskem byl zájem o třetinu přijatých přihlášek vyšší. Ač neradi, museli jsme i odmítat a registraci jsme pár dní nazpět uzavřeli," uvedla Nedjalková. Brněnská pobočka organizace Czechitas ale celoročně nabízí i další workshopy a kurzy, všechny zaměřené především na ženy.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2021.png
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  36%
  35%
  29%
  dts 2021_web.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey sohbet cialis