zpravy

ČŠI nabídla ZŠ možnost metodických konzultací k distančnímu vzdělávání

06. 11. 2020

Ve středu 4. listopadu 2020 zveřejnila Česká školní inspekce tematickou zprávu, která reflektuje dílčí zkušenosti žáků a učitelů s distančním vzděláváním realizovaným ve 2. pololetí školního roku 2019/2020 i s pojetím vzdělávání na počátku školního roku 2020/2021. 

Tato tematická zpráva navazuje na zprávu České školní inspekce z května 2020, která komentovala zjištění z řízených telefonických rozhovorů vedených s řediteli základních a středních škol k problematice distančního vzdělávání v měsíci dubnu 2020. Obě tematické zprávy jsou k dispozici zde

Představené dílčí výsledky potvrzují již dříve konstatovaný závěr, že i přes řadu problematických jevů projevila většina škol a jejich učitelů značnou flexibilitu a na zcela neočekávanou situaci spojenou s mimořádnými opatřeními a zavedením distanční výuky v rámci možností reagovala. Současně však z komentovaných dílčích zjištění vyplývá, že pro efektivní zajištění distančního vzdělávání žáků stále existuje řada podstatných výzev.
 
I když je Česká školní inspekce přesvědčena, že naprostá většina škol, jejich ředitelů a učitelů dělá pro úspěšné distanční vzdělávání žáků mnoho dobrého a že postupy a procesy stanovené na úrovni jednotlivých škol jsou vedeny upřímnou snahou zvládnout toto náročné období s co největším efektem, je Česká školní inspekce připravena poskytnout školám metodickou konzultaci k následujícím oblastem distančního vzdělávání:

1.         Organizace distanční výuky.

2.         Zaměření distanční výuky a formy distančního vzdělávání.

3.         Obsahové priority distančního vzdělávání.

4.         Zpětná vazba a hodnocení distančního vzdělávání.

5.         Distanční vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

6.         Komunikace s žáky a rodiči.

Pro poskytnutí konzultace a v případě jakýchkoli dotazů se na Českou školní inspekci mohou ředitelé základních škol obracet prostřednictvím systému InspIS HELPDESK (https://helpdesk.csicr.cz), Téma požadavku: Distanční výuka-podpora škol. Požadavek bude operativně vyhodnocen a následně bude ředitel školy kontaktován.

O této možnosti byli ředitelé základních škol informováni dne 5. 11. 2020 dopisem zaslaným na oficiální e-mailovou adresu školy.

Nabídka metodických konzultací v tuto chvíli směřuje k základním školám, další druhy škol budou kontaktovány následně.

 

 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  dzs_label-21_240x100.jpg
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  37%
  35%
  29%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet instagram takipçi satın al jigolo arayan zengin bayanlar jigolo olmak istiyorum gercek jigolo siteleri jigolo nedir jigolo basvuru formu takipci-kasma-hilesi.com instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al ucuz takipçi satın al medyum izmir escort bayan instagram takipçi hilesi instagram takipçi hilesi film izle sohbet siteleri instagram takipçi satın al takipçi satın al takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi satın alma