zpravy

Děti by se možná mohly na odpoledních kroužcích prokazovat testem ze školy

29. 04. 2021

(čtk) Děti by se možná mohly na odpoledních kroužcích prokazovat negativním testem na covid-19 ze školy. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) po jednání výboru pro zdravotnictví ve Sněmovně uvedl, že to ve čtvrtek (dnes) projedná vláda. V současné době jsou povolené jen sportovní tréninky po dvojicích nebo individuální výuka v základních uměleckých školách. 

"Je potřeba se na to podívat z praktické stránky, jak moc by to školy zatěžovalo. Budeme to zítra řešit na vládě," řekl ministr.

Česká rada dětí a mládeže, která sdružuje stovku organizací jako je například Junák - český skaut a v nich statisíce dětí, se na sociálních sítích pozastavila nad tím, že se při zmírňování opatření zatím počítá jen se sportovci, ale ne s jinými dětskými organizacemi. "Opravdu směřujeme k tomu, že od 3. května bude moci v krajích s nízkou incidencí vyběhnout na hřiště až 20 malých fotbalistů, ale nikoli už 20 skautů s míčem?" uvedl Junák.

Různé volnočasové aktivity pro děti byly od loňského března zakazované opakovaně. Obnovily se například krátce loni v prosinci, znovu zakázané pak byly od konce roku. Postupně se mohou děti vracet na venkovní sportoviště.

Od tohoto pondělí může společně sportovat venku maximálně dvanáct lidí. Místo desetimetrových rozestupů mezi šesti sportujícími dvojicemi nově platí, že stačí prostor 15 metrů čtverečních na jednoho sportovce a například na rozlehlém fotbalovém hřišti může být skupin víc.

Podmínkou pro navýšení počtu na 20 osob je 100 nových případů týdně na 100.000 obyvatel, tedy průměrně 1500 případů denně. V současné době je 151 případů za sedm dní. Povolení by měl ale jen mládežnický sport. Pro všechny amatérské a rekreační sportovce počítají vládní balíčky s povolením dvacetičlenných skupin venku až ve chvíli, kdy týdenní součet nakažených klesne pod 75 na 100.000 obyvatel. Tam balíčky také poprvé umožňují zpřístupnění vnitřních sportovišť alespoň pro individuální sporty.

 

 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2021.png
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  36%
  35%
  29%
  dts 2021_web.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey sohbet cialis