zpravy

Druháci z Hradce Králové zvítězili v jazykové soutěži pro nejmenší děti

08. 12. 2021

Během listopadu se na školách uskutečnila první celostátní online soutěž v učení cizích jazyků pro děti ve věku 4-7 let. Do Jazykového Mini WocaBee šampionátu se zapojilo 32 tříd mateřských a základních škol z celé České republiky. Děti soutěžily v aplikaci WocaBee k učení slovní zásoby ve verzi pro děti, ve které si slovíčka procvičovaly pomocí obrázků a zvuků. Vítězi soutěže se stali žáci 2. ročníku ze Základní školy v ulici Milady Horákové v Hradci Králové. Během trvání soutěže se naučili 76 nových anglických slovíček. Jazyková soutěž pro nejmenší se uskutečnila v rámci organizace Jazykového WocaBee šampionátu pro základní a střední školy, který probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mádeže a tělovýchovy ČR.

Soutěž Jazykový Mini WocaBee šampionát se v České republice uskutečnila poprvé. Jejím organizátorem je poskytovatel aplikace WocaBee na učení cizích slovíček pro školy, která se na školách používá již čtvrtý školní rok. Od minulého školního roku aplikace nabízí i verzi pro nejmenší děti, ve které se mohou cizí jazyk učit pomocí obrázků a zvuků děti už od 4 let.

V soutěži Jazykový Mini WocaBee šampionát se hodnotila píle dětí v učení se nové slovní zásoby.  O té vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci, tzv. WocaPoints. Vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Čím více děti slovíčka procvičují, tím více se i naučí.

Do prvního ročníku Jazykového Mini WocaBee šampionátu se v listopadu zapojilo celkově 32 tříd mateřských a základních škol z celé České republiky. Celkovými vítězi soutěže se stali žáci druhé třídy na Základní škole v ulici Milady Horákové v Hradci Králové, kteří se během trvání soutěže naučili 76 nových slovíček. Paní učitelka Ivana Sedláčková, která ve třídě vyučuje anglický jazyk, hodnotí úspěch svých žáků v soutěži následovně: „Aplikaci WocaBee pro nejmenší jsem se svými žáky začala používat na konci 1. třídy, kdy jsem využila nabídky bezplatné zkušební verze na měsíc. Dětem se tento způsob učení slovíček líbil, braly ho jako hru, a tak jsem se na začátku 2. třídy domluvila s rodiči na pokračování. Vedení školy nám zaplatilo tuto aplikaci na celý školní rok. Do soutěže se děti pustily s velkou chutí, soutěžily mezi sebou, kdo nahraje víc bodů a ve finále jsem byla sama překvapena, kolik bodů nahrály. Z vítězství měly velkou radost.“

Organizátor soutěže a autor aplikace WocaBee Michal Ošvát o prvním ročníku šampionátu pro nejmladší děti říká:Jsme velmi rádi, že se nám v tomto školním roce podařilo poprvé zorganizovat jazykovou soutěž i pro nejmenší. Jsme přesvědčeni, že učení cizího jazyka už od útlého věku má velký význam pro jeho kvalitní osvojení v budoucnosti, a naše aplikace WocaBee ve verzi pro děti je užitečnou a efektivní pomůckou pro učitele, děti i rodiče. Úspěch druháků z Hradce Králové, ale i všech ostatních zapojených dětí nás upřímně těší.“

Celkové výsledky soutěže jsou dostupné zde:
https://www.wocabee.app/minisoutez/zebricek_CZ.pdf

Jazykový Mini WocaBee šampionát v České republice podpořili:
Anton Toma, HAPPY, Inspio, LangBee


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  polartraver.jpg
  anketa
  Měl by stát zavést minimální laťku úspěšnosti u jednotných přijímacích zkoušek na SŠ?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  37%
  32%
  31%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2022 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz