zpravy

Nový ministr školství Petr Fiala se ujal úřadu

03. 05. 2012

 

MŠMT: Prezident republiky na návrh předsedy vlády jmenoval Prof. Petra Fialu ministrem školství, mládeže a tělovýchovy. Nového ministra školství uvedl do úřadu předseda vlády Petr Nečas. Společně pak vystoupili na krátkém setkání s novináři.

„Pana ministra čeká v novém úřadu těžká práce v oblasti regionálního a vysokého školství i při čerpání prostředků z evropských strukturálních fondů,“ řekl premiér Petr Nečas. „Nového ministra prof. Fialu považuji za kvalitního, plně kompetentního odborníka, který má moji plnou podporu,“ zdůraznil předseda vlády na závěr svého vystoupení.

„Uvědomuji si vážnost úkolu, který na sebe beru a věřím, že mé zkušenosti a znalosti pomohou k řešení mnoha ze stávajících problémů v oblasti školství,“ sdělil ministr Petr Fiala.

Zároveň neopomněl popřát studentům, kterým dnes začínají maturity, mnoho štěstí a úspěšné složení všech zkoušek.

Prof. Petr Fiala působil v letech 2004 – 2011 jako rektor Masarykovy univerzity v Brně. Zastával také funkci předsedy České konference rektorů. Od září 2011 byl hlavním vědeckým poradcem předsedy vlády. Je místopředsedou Rady pro výzkum, vývoj a inovace.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/1558389600_patron-deti_390x60.jpg
  reklama
  ucebnice
  vizab_240x100.jpg
  anketa
  Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  48%
  32%
  20%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2019 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz