zpravy

Brněnská fakulta sportovních studií slaví desáté výročí založení

12. 11. 2012

(čtk) Brněnská fakulta sportovních studií, nejmladší součást Masarykovy univerzity, slaví desáté výročí. Od svého založení vychovala více než 2600 absolventů, mezi nimi řadu špičkových sportovců. Některé obory nabízí jako jediná v Česku. Jde například o regeneraci a výživu ve sportu nebo specializaci rozhodčí kolektivních sportů, řekla mluvčí univerzity Tereza Fojtová.
K absolventům fakulty patří reprezentantky v basketbalu Hana Horáková, Eva Vítečková a Jana Veselá, plavci Martin Verner a Jana Pechanová, sportovní střelec Petr Hrdlička nebo biatlonista Jaroslav Soukup. Skupina vybraných akademiků a sportovců, kteří šíří dobré jméno fakulty, převezme ve čtvrtek ocenění na výročním galavečeru. 
Posláním fakulty je studovat pohybové projevy člověka a prosazovat zdravý způsob života. "V prvních deseti letech jsme se soustředili na etablování fakulty a získání vhodných prostor pro její fungování, což se podařilo díky otevření nové budovy v bohunickém kampusu v roce 2009. Do budoucna se chceme víc zaměřit na vědeckou práci," uvedl děkan fakulty Jiří Nykodým. 
Fakulta se ale nestará jen o své studenty. Zabezpečuje také sportovní vyžití ostatních posluchačů Masarykovy univerzity. K plánům fakulty do příštích let patří vybudování vlastního hřiště pro sportování pod širým nebem.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2021.png
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  36%
  35%
  29%
  dts 2021_web.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey sohbet cialis