zpravy

Ředitel zrušené policejní školy v Jihlavě si stěžuje ombudsmanovi

12. 11. 2012

(čtk) Bývalý ředitel Vyšší policejní školyministerstva vnitra v Jihlavě Zdeněk Sadecký spolu s několika dalšími lidmi podal stížnost veřejnému ochránci práv na postup ministerstva při rušení jihlavské školy. Sadecký má podezření, že ministerstvo vnitra při tom vědomě porušilo a obešlo několika zákonů. Stanovisko ministerstva vnitra ČTK zjišťuje.
Bývalý ředitel ve stížnosti uvedl pět bodů, v nichž poukázal na konkrétní porušení obecně závazných právních předpisů. "Po poradě s advokátem je však zatím z taktických důvodů nechci zveřejňovat," řekl dnes Sadecký. 
Ministerstvo vnitra rozhodlo letos v červenci zrušit tři ze svých šesti policejních škol: v Praze-Ruzyni, Jihlavě a Brně, přičemž zachová zbylé vyšší policejní školy v Praze-Hrdlořezích, Pardubicích a Holešově. Návrh vytvořila skupina odborníků s odboráři a výsledkem má být úspora až 144 milionů korun. Budovy chce vnitro dále využívat jako oddělená školicí centra. 
Vyšší policejní škola v Jihlavě patřila velikostí i kapacitou kolem 300 studentů k menším školám, jako jediná však připravovala policisty pro dopravní službu a zajišťovala speciální výcvik řidičů služebních vozidel v resortu ministerstva vnitra. Zařízení vzniklo před 48 lety. 
Sadecký připouští, že ministerstvo vnitra jako zřizovatel má právo zřizovat či rušit organizační složky státu. "Není ale přijatelné, aby při tom obcházelo a porušovalo zákony," řekl Sadecký. Ministerstvo je podle něj institucí, která má za úkol mimo jiné prosazovat zákonnost ve státě. Není proto možné tolerovat jeho případné protiprávní jednání, dodal.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz