zpravy

Studenti žádají Zimolu, aby zvážil další trvání koalice s KSČM

11. 12. 2012

(čtk) Jihočeští studenti chtějí, aby ČSSD v kraji zvážila spolupráci s jinou stranou než s KSČM. Podle nich mohou sociální demokraté vytvořit koalici s jiným zvoleným hnutím nebo sdružením, řekli na setkání hejtmanovi Jiřímu Zimolovi (ČSSD). Hejtman uvedl, že nehodlá spolupráci ve vedení kraje měnit a dál trvá na koalici s KSČM, kterou schválilo krajské zastupitelstvo v listopadu. 
"Navrhnul jsem studentům nabídku na vytvoření pracovní skupiny, která by se podílela na vedení kraje. Oni s tím nesouhlasili, ale ještě jsme si řekli, že třeba v novém roce bude větší vůle po tom, abychom se dobrali nějaké spolupráce," řekl novinářům Zimola. 
Zástupci studentů by se prý této nabídce nebránili, pokud by byla splněna jedna podmínka. "Ve vedení kraje by nesměli sedět komunisté. S těmi se bavit nebudeme, je to nedemokratická strana," uvedl Šimon Heller z českobudějovické pedagogické fakulty. 
Studenti současný stav označují za podvod na voliče. Podle nich sociální demokraté porušili takzvané bohumínské usnesení z roku 1995. "To zakazuje spolupráci ČSSD s jakýmikoliv extremistickými stranami, které jsou vyjmenované a figuruje mezi nimi i KSČM. Nikde se v bohumínském usnesení nepíše, že platí jen na celostátní úrovni," uvedl vůdce studentů třeboňského gymnázia Dominik Hořejší. 
Protesty studentů budou pokračovat 18. prosince, kdy se na českobudějovickém Piaristickém náměstí koná od 17:00 shromáždění proti spolupráci ČSSD s KSČM. Uskuteční se při příležitosti prvního výročí úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla. 
Volby v Jihočeském kraji vyhrála ČSSD před KSČM. Zastupitelé na prvním zasedání zvolili radní pro školství Vítězslavu Baborovou (KSČM), což vyvolalo první vlnu nevolí ze strany studentů. Před zvolením Baborové učitel třeboňského gymnázia Martin Rosocha sepsal petici proti tomu, aby školství vedl zástupce komunistů. K dnešnímu dni ji podepsalo přes 10.000 lidí. Žáci třeboňského gymnázia začali proti Baborové protestovat jako první, postupně se k nim přidaly i další školy. Studenti už uspořádali v Českých Budějovicích dvě protestní shromáždění a 22. listopadu vstoupili na hodinu do stávky.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2021.png
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  36%
  35%
  29%
  dts 2021_web.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey sohbet cialis