zpravy

Radní odvolali ředitele konzervatoře Jaroslava Ježka

19. 12. 2012

(čtk) Pražští radní odvolali ředitele Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka Milana Purnocha. Řekla to magistrátní mluvčí Tereza Králová. Důvodem jsou údajná opakovaná pochybení v hospodaření školy. Škola se prý pod vedením Purnocha dopustila také chyb při přijímacím řízení. Purnoch s odvoláním nesouhlasí, podle něj byla pochybení zanedbatelná. Školu od ledna dočasně povede zástupce Jiří Kulišev. 
Purnoch ve funkci působí od konce srpna 2009. Podle materiálu, kterým se zabývala rada, škola pod vedením odvolaného ředitele špatně zaúčtovala některé náklady ve výši desítek tisíc korun. Škola se prý dopustila pochybení i při přijímacím řízení, například když přijala více studentů, než měla povoleno. O odvolání požádala školská rada konzervatoře. Školská rada vyšší odborné školy se ale k návrhu nepřipojila. 
Podle Purnocha se jedná o politizaci školství. Odvolaný ředitel se domnívá, že školská rada byla zmanipulována. "Pochybení jsem měl, ale v celkovém chodu školy to byla promile. Šlo o malichernosti," řekl Purnoch. Podle něj navíc jedno pochybení v hospodaření udělala škola na popud magistrátních úředníků. "O žáky tady vůbec nejde. Blíží se pololetí a přijímačky. Nikdo nebere v potaz, co to se školou udělá," dodal odvolaný ředitel.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz