zpravy

Ministerstvo školství prodává areál v Tatrách za 33 milionů korun

07. 01. 2013

(čtk) Ministerstvo školství prodává za více než 33 milionů korun někdejší školicí středisko Medvedica u Štrbského plesa v Tatrách. Podle Dany Bohuňovské z ministerstva jde o nepotřebný majetek, chatu a pozemky už úřad nevyužívá. Objekt spadá pod Národní institut dětí a mládeží (NIDM), u nějž ministerstvo zvažuje, že jej zruší.
"Školící a rekreační středisko Štrba vykazovalo dlouholetou ztrátovost," uvedla Bohuňovská s tím, že na nejrůznější školy v přírodě a lyžařské výcviky se areál nedal využívat, protože byl mimo Českou republiku. "Ztrátovost zařízení řešil Národní institut dětí a mládeže komerčním pronájmem, nájemce však přes upomínky a výzvy neplatil nájem, proto NIDM přistoupil k výpovědi," dodala Bohuňovská. 
Ministerstvo muselo nepotřebný objekt ze zákona nabídnout k využití ostatním ministerstvům a státním institucím, ani ty ale o areál neměly zájem. 
Pozemek se dvěma chatami stojícími deset minut od nejvýše položené rychlíkové stanice na Slovensku proto nyní ministerstvo nabízí za minimální kupní cenu 33,388.344 korun. Zájemci mohou podávat nabídky do 8. ledna, jediným hodnotícím kritériem je cena, kterou jsou za středisko ochotni zaplatit. 
Na dotaz ČTK, jestli úředníci chystají další prodej majetku, ministerstvo neodpovědělo, o nepotřebnosti tatranského střediska prý ale rozhodli už v roce 2010. Prodej objektu je přitom naplánován na dobu, kdy se ke konci roku zvažuje zrušení celého institutu dětí a mládeže. Ministerstvo totiž šetří, náměstek ministra pro sport Jan Kocourek už dříve uvedl, že práci institutu by mohl převzít odbor mládeže nebo neziskové spolky. Ministerstvo ale zároveň zdůraznilo, že nic ještě není definitivně rozhodnuto.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz