zpravy

Klip přesvědčuje Romy, ať nedávají děti do zvláštních škol

11. 02. 2013

(čtk) Mladí rapeři se snaží v klipu přesvědčit romské rodiče, aby nedávali své potomky do praktických, dříve zvláštních škol. I když jsou tyto školy určeny jen lehce mentálně postiženým a opakovaně bylo prokázáno, že se sem část romských dětí dostává neoprávněně, někteří romští rodiče o zařazení svého dítěte do praktické školy usilují. Činí tak třeba z neinformovanosti nebo proto, že sami do této školy chodili. Klip natočilo občanského sdružení Slovo 21, představuje zároveň úspěšné Romy. 
"Pošlete ho do základky, aby z něj něco bylo, i když je cigán, tak není dilino," rapují čtyři mladí hiphopeři ze skupiny United GipsyCrew. Klip se natáčel například na pražském Žižkově nebo v karlínské Základní škole Lyčkovo náměstí, která má se začleňováním žáků zkušenosti. Společně s chlapci v klipu vystupuje třeba novinář a moderátor Richard Samko, zdravotní sestra Maria Klabouchová nebo doktorand David Beňák coby zástupci profesně úspěšných Romů. 
Klip vznikl pro semináře s romskými rodiči o důležitosti kvalitního vzdělání jejich potomků. Podle režisérky klipu Markéty Nešlehové má klip kromě přesvědčování romských rodičů upozornit také na to, že v romské komunitě roste sebevědomá generace. "Taková, která se hlásí o slovo, která nechce být další generací ztracenou někde mezi praktickými školami a úřady práce," tvrdí.
   


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2021.png
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  36%
  35%
  29%
  dts 2021_web.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey sohbet cialis