zpravy

Pedagogická fakulta ZČU obhájila doktorské akreditace, chce další

18. 02. 2013

(čtk) Plzeňská pedagogická fakulta Západočeské univerzity (ZČU) obhájila všechny tři akreditace svého doktorského studia, které má až do roku 2016. Jde o obory bohemistika, fyzika a informatika. Do pololetí požádá o novou akreditaci na doktorské studium chemie, řekl prorektor ZČU Jaroslav Dokoupil.  
"Akreditační komise provedla průběžnou kontrolu doktorských studií na fakultě pedagogické. Minulá akreditace nastavila procesy, jež je nutné splnit, tedy vědeckou práci a strukturu vědeckých pracovníků," uvedl. 
Na pedagogické fakultě je nyní kolem 30 doktorandů. "Zájem je a byl by i z terénu, protože tito lidé by měli, jak řekla akreditační komise, pomáhat při dalším vzdělávání učitelů. Jsou to odborníci na didaktiku," uvedl Dokoupil. 
Fakulta pedagogická skončila loňských rok "s kladnou nulou", podle Dokoupila se jí povedlo stabilizovat. V předchozích třech letech, kdy hospodařila se ztrátou, provedla radikální restrukturalizaci. Propouštěla i omezila některé obory. Fakulta už není jako v minulosti z 85 až 90 procent závislá na dotacích státu na studenta, loni už to bylo "jen" ze 70 procent. Zbytek jde z vědy, výzkumu a celoživotního vzdělávání. 
Fakulta otevře nový obor aplikovaná chemie ve spolupráci s výzkumníky univerzitního vědeckého centra NTC. "Doufejme, že přiláká další studenty a bude to znamenat další rozvoj. V Plzni se nabízí spousta možností," uvedl prorektor, zmínil přitom výrobu piva a lihovin. 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/1558389600_patron-deti_390x60.jpg
  reklama
  ucebnice
  vizab_240x100.jpg
  anketa
  Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  48%
  32%
  20%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2019 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz