zpravy

Web Jeden svět na školách nabízí učitelům filmy k výuce

19. 02. 2013

(čtk) Učitelé mohou zdarma stahovat dokumentární filmy o lidských právech, ekologii či moderních dějinách na novém portále Jeden svět na školách. Materiály pak mohou využívat při výuce, zároveň zde najdou návod, jak s dětmi v hodinách na dané téma pracovat. ČTK o tom informovala Bohumila Beranová z programu Jeden svět na školách organizovaného společností Člověk v tísni.
    V takzvaných audiovizuálních lekcích najdou učitelé kromě dokumentů třeba i otázky, které by po sledování měli se žáky probrat, aby je přiměli zamyslet se nad danou problematikou. "Nový web umožňuje přehrávat a stahovat filmy a pracovat s doprovodnými výukovými materiály. Systém rozšířeného vyhledávání pedagogům rovněž pomůže, aby si pro výuku vybrali vhodnou audiovizuální lekci podle tématu, délky filmu nebo věku žáků," uvedli organizátoři projektu. 
    Aby mohli portál využívat, musejí se kantoři napřed zaregistrovat. Poté mají přístup do databáze zdarma. V nabídce jsou třeba filmy o šikaně, stárnutí, příběhy lidí se zdravotním handicapem, homosexuálů, ale také dokumenty o holokaustu nebo normalizaci. Mezi další témata patří mediální výchova, občanská angažovanost a globální problémy. 
    Program funguje už 12 let, dosud školám dokumenty nabízel na DVD, dříve také na VHS kazetách. Vzdělávací materiály programu Jeden svět na školách využívá 2900 základních a středních škol, tedy více než každá druhá škola v zemi. 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama

  rst-banner-un-125.gif
  bezp.skola_2018.gif
  ucebnice
  image 240x200.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  25%
  60%
  15%
  cesko-nem_fond.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz