zpravy

Policie chce obžalovat dva lidi, prý zmanipulovali tendr na MŠMT

16. 03. 2013

(čtk) Protikorupční policie navrhla obžalovat úřednici ministerstva školství a podnikatele, kteří jsou podezřelí ze snahy zmanipulovat tendr na pořízení informačního systému pro ministerstvo v hodnotě 20 milionů korun. Návrh kriminalisté v minulých dnech odeslali Městskému státnímu zastupitelství v Praze, řekl včera ČTK mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej. 
    Podle policistů se obvinění snažili zakázku na informační systém pro podporu vědy a výzkumu v roce 2011 připravit tak, aby opět vyhrál tehdejší dodavatel systému. "K realizaci svého záměru chtěli využít společnost s ručením omezeným, která se zabývala prováděním zadávacích řízení pro veřejného zadavatele," uvedla policie loni v srpnu při jejich obvinění. Úřednice měla následně zajistit, aby se společnost skutečně stala zástupcem ministerstva. 
    Pracovnici úřadu policie stíhá kvůli pokusu zneužití pravomoci úřední osoby, jednatele společnosti pro pomoc k tomuto činu. Oba pak také kvůli pokusu sjednání výhody při zadávání veřejné zakázky a pokusu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. 
    "Popsaný případ je typickou ukázkou v poslední době opakovaně zjišťovaného mechanismu trestné činnosti, který spočívá ve zneužívání postavení zástupce veřejného zadavatele," uvedla policie loni na svém webu. 
    Podle dřívějších informací Českého rozhlasu - Radiožurnál byl obviněn jednatel firmy Tercier a odborná referentka skupiny výzkumu a vysokého školství. Žena rádiu tehdy řekla, že obvinění nechápe. 
    Na snahu o manipulaci se zakázkou policisté podle Ibeheje přišli náhodně v souvislosti s prověřováním případu takzvaných elektronických losovaček. V něm nyní policie stíhá 15 lidí včetně šéfky stavební společnosti Fisa Ivany Salačové z kauzy poslance Davida Ratha.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2021.png
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  36%
  35%
  29%
  dts 2021_web.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey sohbet cialis