zpravy

Řada šperků Angeliny Jolie pomáhá financovat školy v zahraničí

02. 04. 2013

(čtk) Americká herečka Angelina Jolie otevřela další dívčí školu v Afghánistánu. Další vzdělávací ústavy plánuje financovat s pomocí nové řady šperků, které pomohla navrhnout a do prodeje jdou tento týden. Informovala o tom agentura Reuters. 
    Jolie, která působí jako zvláštní vyslankyně Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), financovala základní školu pro dívky v oblasti u Kábulu, kde žije vysoký počet uprchlíků, napsal zpravodajský server E! News. Ve škole, která zahájila provoz loni v listopadu, se vzdělává 200 až 300 dívek. Jolie rovněž financovala dívčí školu ve východním Afghánistánu, která zahájila provoz v roce 2010. 
    Podle serveru E! News hodlá herečka zaplatit za další školy prodejem řady šperků Style of Jolie, které pomohla vytvořit se šperkařem Robertem Procopem. Ten také navrhl zásnubní prsten, který herečce v dubnu 2012 navlékl její partner Brad Pitt. 
    "Krom toho, že jsme si užili umělecké uspokojení z navrhování těchto šperků, nás inspirovalo vědomí, že naše práce poslouží potřebným dětem," citoval server Angelinu Jolie. 
    Šperky se budou prodávat od 4. dubna prostřednictvím ochodu Tivol v Kansas City. Nechybí mezi nimi i nová verze černozlatého náhrdelníku, který měla Jolie na premiéře svého filmu Saltová či náhrdelník z citrínu a zlata. Ceny zatím nebyly zveřejněny. 
    Jolie není první celebrita, která otevírá školy v zahraničí. Hvězda talk-show Oprah Winfreyová a zpěvačka Madonna financovaly v uplynulých šesti letech stavbu škol v Jihoafrické republice a v Malawi. Obě se ale dostaly do problémů. Madonnin projekt vyvolal kontroverzi ohledně nákladů a špatného vedení, zaměstnanec ve škole Oprah Winfreyové byl zatčen a obviněn ze zneužívání dětí.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz