zpravy

Za smrt při zorbingu dal soud provozovatelům roční podmínku

14. 05. 2013

(čtk)Za smrt sedmačtyřicetiletého učitele při zorbingu na Třinecku dnes Okresní soud ve Frýdku-Místku udělil dvěma provozovatelům atrakce roční tresty s podmíněným odkladem na dva roky. Neštěstí se stalo v červnu 2009 na školním výletu. Učitel při adrenalinové atrakci zahynul, jeho patnáctiletý žák utrpěl vážná zranění. Za neštěstí stáli před soudem dva majitelé firmy Lundi Adventures, která zorbing provozovala.  
    Atrakce zorbing, sjezd z kopce dolů uvnitř umělohmotné koule, měla být vrcholem třídenního výletu deváté třídy v třinecké části Košařisko u rekreační chaty Kyčera. Kouli, do které se nechal připoutat patnáctiletý žák a jeho třídní učitel, měla po 20 metrech kutálení zastavit mezi stromy natažená síť z fotbalové branky. Ta se ale protrhla a koule pokračovala dál po svahu. Ve velké rychlosti pak narazila do stromu. Učitel zemřel, žák utrpěl těžká zranění. 
    Majitelé firmy byli obžalováni z ublížení na zdraví s následkem smrti z nedbalosti. Hrozil jim až pětiletý pobyt ve vězení. Podle obžaloby zástupce nezajistili bezpečný provoz atrakce a ani její zkušební provoz.
 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un


  reklama

  klostrmann.gif
  ucebnice
  grevin-panmat-04.gif
  eu hrou.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  24%
  61%
  15%
  aquapark Špindl 240x100b.jpg
  soutez
  kdojeto
  ck_enko.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz