zpravy

Karlovarský kraj bude hostit mistrovství světě v atletice škol

29. 05. 2013

(čtk) V Karlovarském kraji se na konci června uskuteční mistrovství světa v atletice škol. Ačkoli mistrovství hostí Karlovy Vary, samotné závody mladých atletů z celého světa se odehrají na stadionu Baníku Sokolov. Na šampionát přijede na 500 lidí z 23 zemí, informoval předseda organizačního výboru Bohumil Adamec. 
    Česká republika podle něj na přidělení organizátorství čekala osm let. Protože ale v době, kdy bylo Česku mistrovství přiděleno, nebylo jasné, jestli se bude moci kvůli majetkovým sporům závodit na karlovarském AC Start, padla volba pro sousední Sokolov. 
    Mistrovství potrvá pět dní, od 22. června. Samotné závody se odehrají ve dvou dnech, 24 a 25. června. "Kromě sportovního programu připravujeme také večer národů, štafetu přátelství a také výlety účastníků po regionu," uvedl Adamec. 
    Účastníci mistrovství budou ubytováni v Karlových Varech. Půjde o studenty ve věku 15 až 17 let a jejich trenéry. Kromě nich se na závodech bude podílet asi 25 rozhodčích a přes 50 pomocných rozhodčích. 
    Slavnostní zahájení mistrovství je naplánováno do Hornického domu v Sokolově, zakončení do karlovarské KV Areny. 
    Podle Adamce přijedou do Karlových Varů týmy i ze vzdálených zemí, jako jsou Austrálie, Brazílie, Indie, Čína nebo Botswana. Českou republiku budou reprezentovat týmy z Mendelova gymnázia z Opavy a Gymnázia Šumperk.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama

  ucebnice
  image 2_240x200.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  25%
  60%
  15%
  termaly_losiny_2018.jpg
  cesko-nem_fond.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz