zpravy

Ministerstvo školství pomůže školám zasaženým povodněmi

05. 06. 2013

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pomůže povodněmi postiženým školám a školským zařízením. Již včera vydalo opatření k organizaci školního vyučování v postižených oblastech. V současné době monitoruje počet takto zasažených objektů a rozsah škod způsobených povodněmi.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy je připraveno, v rámci mateřských, základních a středních škol, které byly zasaženy povodněmi, reagovat na potřebu obnovy fondu učebnic a vyučovacích pomůcek.„Po vyhodnocení a zjištění rozsahu škod jsme na obnovu fondu učebnic a pomůcek schopni poskytnout finanční prostředky prostřednictvím cíleného rozvojového programu,“ uvedl náměstek ministra Jindřich Fryč.

Pomoci je MŠMT připraveno i vysokým školám. „Našli jsme způsob, jak, alespoň částečně pomoci vysokým školám zasaženým povodní. Vyčlenili jsme finanční prostředky, které, po vyhodnocení, budeme moci poskytnout žadatelům ze strany vysokých škol,“ uvedl náměstek ministra Tomáš Hruda.

MŠMT je v součinnosti se sportovními svazy rovněž připraveno přispět k nápravě následků způsobených povodněmi na sportovní infrastruktuře.  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy i nadále monitoruje celou situaci v celkem devíti krajích a získává, prostřednictvím České školní inspekce, informace o situaci škol a školských zařízení v krajích postižených povodněmi. Cílem je získat rychlou informaci o míře poškození budov, dalšího majetku, popřípadě učebních pomůcek. Tyto informace budou dále vyhodnoceny a využity pro další koordinaci a zajištění pomoci ze strany státu.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/nakl.forum_390x60px.gif
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  akcent_09-19_125x125.gif
  1543878000_mikroskop.gif
  ucebnice
  ucitelske_noviny_1_8_2019.gif
  anketa
  Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  48%
  32%
  20%
  termaly_losiny_10-19.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2019 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz