zpravy

Ministerstvo školství pomůže školám zasaženým povodněmi

05. 06. 2013

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pomůže povodněmi postiženým školám a školským zařízením. Již včera vydalo opatření k organizaci školního vyučování v postižených oblastech. V současné době monitoruje počet takto zasažených objektů a rozsah škod způsobených povodněmi.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy je připraveno, v rámci mateřských, základních a středních škol, které byly zasaženy povodněmi, reagovat na potřebu obnovy fondu učebnic a vyučovacích pomůcek.„Po vyhodnocení a zjištění rozsahu škod jsme na obnovu fondu učebnic a pomůcek schopni poskytnout finanční prostředky prostřednictvím cíleného rozvojového programu,“ uvedl náměstek ministra Jindřich Fryč.

Pomoci je MŠMT připraveno i vysokým školám. „Našli jsme způsob, jak, alespoň částečně pomoci vysokým školám zasaženým povodní. Vyčlenili jsme finanční prostředky, které, po vyhodnocení, budeme moci poskytnout žadatelům ze strany vysokých škol,“ uvedl náměstek ministra Tomáš Hruda.

MŠMT je v součinnosti se sportovními svazy rovněž připraveno přispět k nápravě následků způsobených povodněmi na sportovní infrastruktuře.  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy i nadále monitoruje celou situaci v celkem devíti krajích a získává, prostřednictvím České školní inspekce, informace o situaci škol a školských zařízení v krajích postižených povodněmi. Cílem je získat rychlou informaci o míře poškození budov, dalšího majetku, popřípadě učebních pomůcek. Tyto informace budou dále vyhodnoceny a využity pro další koordinaci a zajištění pomoci ze strany státu.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un


  reklama

  klostrmann.gif
  ucebnice
  grevin-panmat-04.gif
  eu hrou.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  24%
  61%
  15%
  aquapark Špindl 240x100b.jpg
  soutez
  kdojeto
  ck_enko.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz