zpravy

Škola v Terezíně je stále uzavřená, z Křešic děti odjely

11. 06. 2013

(čtk) V Ústeckém kraji jsou stále uzavřené některé školy, například v Terezíně nebo části Ústí nad Labem. V provozu už jsou všechny školy v Děčíně, řekla ČTK mluvčí města Markéta Lakomá. Děti z vyplavených Křešic na Litoměřicku včera odjely na školu v přírodě, vrátí se 21. června a dostanou vysvědčení. 
    "Pokud bude v nejbližších dnech evakuace města oficiálně ukončena, zahájíme výuku ve středu 12. června," uvedla starostka Terezína Růžena Čechová. Provozní zaměstnanci mají do školy přijít v pondělí, učitelé v úterý. 
    Děti ze zaplavených Křešic na Litoměřicku odjely na mimořádnou školu v přírodě do Špindlerova Mlýna. "Na závěr školy v přírodě budou dětem rozdána vysvědčení a školní rok bude ukončen o týden dříve," informovalo vedení školy. Děti se vrátí do Křešic 21. června. 
    Křešická mateřská škola funguje od včerejška v náhradních prostorech bývalých Jiříkových kasáren v nedalekých Litoměřicích. "Vzhledem k omezené kapacitě náhradního zařízení moc prosíme o zajištění hlídání některých z vašich dětí v rámci rodiny," uvedlo vedení školy na webových stránkách. 
    Uzavřená je prozatím i mateřská škola v Ústí nad Labem-Střekově. Pro děti je v nezbytných případech zajištěno místo v Základní škole Kamenný vrch. "Tento provoz je určen pouze pro oba zaměstnané rodiče, nikov pro rodiče pobírající dávky na mateřské dovolené a úřadu práce," uvedla ředitelka školky Hana Lenderová. Částečně otevřená bude i mateřská škola ve Vaňově. Již od pátku funguje Základní škola Nová ve Střekově.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz