zpravy

Školy rozdaly vysvědčení, s dětmi se rozloučil odstupující ministr

28. 06. 2013

(čtk) Děti si dnes šly pro vysvědčení, končí škola. Se školáky se dnes rozloučil také ministr školství v demisi Petr Fiala, který na Základní a mateřské škole Červený vrch v Praze rozdal vysvědčení žákům devátých tříd. Od soboty začínají prázdniny, letos budou o tři dny delší. V září přivítá žáky nový ministr či ministryně, kandidát se ale zatím hledá. 
    "Prázdniny si nesmíme příliš krátit nějakými proslovy," řekl žákům posledních ročníků ministr, popřál jim hezké prázdniny a snadný nástup na střední školy. Ví prý, o čem mluví, jeho dcera dnes totiž také končí devátou třídu. Premiantům pak ministr přivezl knihy mapující kulturní dějiny od příchodu slovanských věrozvěstů. 
    Právě žáci devátých tříd už přitom známky příliš neřešili, nervózní byly spíš mladší děti, které ráno ve slavnostních šatech, s kytkou a složkou na vysvědčení zaplnily české ulice. U řady škol dnes hlídkují policisté dohlížející na bezpečnost dětí na přechodech. Odpoledne a večer se očekávají na hlavních tazích z měst dopravní zácpy, rodiny odjíždějí na dovolenou. 
    Designovaný premiér Jiří Rusnok zatím stále hledá nového šéfa školství. Fialovi coby nestraníkovi sice nabídl, aby v čele resortu pokračoval, Fiala to ale odmítl. Odstupující ministr ČTK řekl, že by byl rád, kdyby jeho nástupce zapracoval především na kariérním řádu učitelů a také pokračoval v přípravě strategie vzdělávání do roku 2020.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/nuv_2.gif
  reklama

  educonprague.gif
  stredoskolak_125x125.jpg
  ucebnice
  okentes2018-a.jpg
  anketa
  Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  52%
  28%
  20%
  1537912800_termaly_losiny.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2018 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz