zpravy

Blansko vytvoří kvůli velkému zájmu novou třídu pro předškoláky

28. 06. 2013

V Blansku vznikne do září nová třída pro děti předškolního věku s 25 místy. Město to přijde na asi 1,5 milionu korun. Kapacita tamních školek je nedostačující. Po prázdninách tak bude moci do nich nastoupit jen bezmála 60 procent z 371 dětí, které měly začít nově navštěvovat školky, řekl starosta města Lubomír Toufar (ČSSD). 
    "Boom porodnosti končí. Čísla ukazují, že počty nově narozených dětí ve městě již začínají klesat. Předpokládáme, že zájem o školky půjde postupně dolů," doplnil starosta. 
    V Blansku je sedm mateřských škol s celkovou kapacitou 629 míst. V nich se dneškem, kdy skončil školní rok 2012/2013, uvolnilo 199 míst. Uvolnily je děti, které v září nastoupí do základních škol. Volná místa po nich byla rychle obsazena. 
    Mimořádný zájem rodičů o školky přiměl radní, aby na úterním jednání schválili vytvoření nové třídy. Bude obnovena v mateřské škole v Dolní Lhotě, která je léta využívána jen jako družina a jídelna. Prostory je ale nutné zmodernizovat. 
    Toufar zdůraznil, že město se snaží zvyšovat kapacitu školek, přesto je zájem o ně mimořádný. Před dvěma lety se otevřely dvě nové třídy pro 50 dětí v Základní a mateřské škole v Salmově ulici. Jejich vytvoření přišlo na pět milionů korun.
 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un


  reklama

  klostrmann.gif
  ucebnice
  grevin-panmat-04.gif
  eu hrou.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  24%
  61%
  15%
  aquapark Špindl 240x100b.jpg
  soutez
  kdojeto
  ck_enko.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz