zpravy

Nové obvinění šéfky Metropolitní univerzity je prý vykonstruované

03. 07. 2013

Obvinění ředitelky soukromé Metropolitní univerzity Praha (MUP) Anny Benešové z podvodu kvůli dvoumilionové zakázce z roku 2008 považují představitelé školy za absurdní, vykonstruované a účelové. ČTK to sdělilo vedení a správní rada. O nedávném obvinění Benešové dnes informoval deník Právo. Podle něj ji policisté údajně viní z toho, že oklamala správní radu školy nepřesnou informací o zakázce na vybavení budovy, přičemž se jim prý nelíbí hlavně výše vyplacené částky. 
    Benešová byla již dříve odsouzena za podplácení a zpronevěru. Podle soudu mimo jiné umožnila v rozporu s právními předpisy bezplatné studium desítkám lidí a univerzitě způsobila škodu přes šest milionů korun. Benešová vinu opakovaně popřela a loni v únoru ji tehdejší prezident Václav Klaus dvouletý trest vězení se čtyřletou podmínkou prominul. Milost odůvodnil tím, že těžce nemocný manžel Benešové potřebuje její pomoc a že nebyla v minulosti trestána.
    Spolu s Benešovou policie nyní stíhá pro podvod i šéfa správní rady školy Petra Haluzu a ženu, která měla dva miliony od univerzity dostat, napsalo Právo. 
    Univerzita podle jejího vedení musela zajistit pro zhruba 2000 nově přijatých studentů prostory pro výuku v objektu v Dubečské ulici v Praze 10, z toho důvodu uzavřela na jeho vybavení smlouvu ve výši dvou milionů korun. Smluvní strany považovaly dohodnutou cenu za obvyklou, sdělila ČTK univerzita. Současně zdůraznila, že škola i druhá strana uvedené peníze řádně vyúčtovaly a zdanily, přičemž škola s dvoumilionovou částkou ve svém rozpočtu počítala. 
    "Vyplacení 2 000 000 Kč na základě uzavřené smlouvy o zajištění materiálních předpokladů výuky bylo pro školu nejlevnějším, nejjednodušším a nejrychlejším řešením nastalé situace," uvedlo vedení a správní rada školy ve svém prohlášení. Podle nich univerzitě žádná škoda nevznikla a zahájení trestního stíhání pro skutek, který měl poškodit univerzitu, i když o něm škola od počátku věděla a rozhodly o něm všechny její vrcholné orgány, je absurdní.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz