zpravy

Ředitelem Ježkovy konzervatoře bude pěvec a pedagog Klezla

24. 07. 2013

(čtk) Ředitelem pražské Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka se stane Eduard Klezla, operní pěvec, hudební pedagog a bývalý poradce ministra školství Josefa Dobeše. Klezlu schválila rada hlavního města, sdělila mluvčí magistrátu Tereza Králová. Nový ředitel vzešel z konkurzu, který město vypsalo po odvolání bývalého ředitele Milana Purnocha. Ten se údajně opakovaně dopouštěl chyb při hospodaření školy.
    Jednapadesátiletý Klezla vystudoval ostravskou konzervatoř a pražskou Hudební akademii múzických umění. Poté působil v Komorní opeře Praha, kde zpíval zejména role v operách Wolfganga Amadea Mozarta. Hostoval v operních domech v Německu, Itálii a Švýcarsku, vystupoval ve Španělsku a Rakousku, ale také na festivalu Pražské jaro. Jako host zpíval ve Státní opeře Praha. 
    Vedle zpěvu se souběžně věnoval pedagogické činnosti. Vedl pěvecké a muzikálové kurzy. V současné době učí zpěv populární hudby na pražské DAMU a na Ježkově konzervatoři vede oddělení Muzikál. Při první řadě televizní soutěže Česko hledá SuperStar působil jako hlasový poradce. V letech 2010 až 2012 byl poradcem ministra školství Josefa Dobeše. 
    Do konkurzu na místo ředitele se přihlásilo devět uchazečů, postoupilo jich pět. Klezla se ujme funkce 25. července na dobu určitou šest let. 
    Bývalého ředitele odvolala pražská rada na konci loňského roku. Měl se dopustit chyb v účetnictví, škola pod jeho vedením prý chybovala i při přijímacím řízení, například když přijala více studentů, než měla povoleno. Purnoch s odvoláním nesouhlasil, školská rada, která ho navrhla odvolat, byla podle něj zmanipulována.
 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz