zpravy

Hradec Králové opravuje během prázdnin 14 školních budov

24. 07. 2013

(čtk) Královéhradecká radnice využívá prázdninové měsíce k rozsáhlým opravám školních budov. Větší rekonstrukce se týkají celkem 14 městských škol, celkové náklady přesáhnou 80 milionů korun, informovala mluvčí radnice Magdaléna Vlčková.  
    Stavbaři na školách především vymění okna a dveře, budovy zateplí a dají jim nové fasády. "Kromě zlepšení prostředí pro děti je hlavním cílem prací snížení nákladů na vytápění těchto objektů," uvedl náměstek hradeckého primátora Martin Soukup. 
    Součástí oprav jsou práce na základních školách Štefánikova a Pouchov a v tělocvičně novohradecké školy, jejichž části byly postavené z takzvaných boletických panelů obsahujících azbest. Stavbaři začali na opravách pracovat již před koncem školního roku. Zateplení čeká také celkem devět budov mateřských škol. 
    Město očekává, že zhruba 25 milionů na opravy škol by mohlo získat z evropských dotací. "Loňské a letošní práce jsou největšími investicemi do školských zařízení za mnoho let. Harmonogramy prací u všech škol jsou nastavené tak, aby nebyl ohrožen začátek nového školního roku," uvedla náměstkyně hradeckého primátora Anna Maclová. 
    Do oprav škol v Královéhradeckém kraji investují desítky milionů korun také další radnice, například hradecký kraj oznámil, že v létě na opravy svých škol vynaloží 34 milionů korun. Jednou z největších krajských investičních akcí je oprava šaten v Lepařově gymnáziu v Jičíně za více než pět milionů korun.
 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz