zpravy

Z České školní inspekce odchází dlouholetá šéfka Hofmannová

05. 08. 2013

(čtk) Z České školní inspekce odchází její dlouholetá šéfka Olga Hofmannová, ve funkci skončila po dohodě s ministrem školství Daliborem Štysem, oznámil mluvčí inspekce Libor Vacek. Hofmannová (1952) nyní zřejmě půjde do důchodu, vedením inspekce bude pověřen úředník ministerstva Tomáš Zatloukal. 
    Inspekci v posledních letech výrazně přibylo úkolů, kromě školských statistik nově organizuje také testy žáků 5. a 9. tříd. V příštích letech ji čeká transformace. 
    "Pan ministr mi nabídl dohodu. Má jiný pohled na model, v jakém by inspekce měla fungovat. Chce, aby se více věnovala učitelům a jejich kvalitě," řekla Hofmannová serveru Aktuálně.cz. 
    "Děkuji paní Hofmannové za její dlouholetou práci v čele České školní inspekce a přeji jí v osobním životě jen to nejlepší," komentoval Štys odchod Hofmannové. Dodal, že do čela organizace po ní přichází zkušený odborník. 
    Štys už při svém nástupu do funkce avizoval, že nechce dělat žádné větší personální změny. Jediná zatím nastala na pozici prvního náměstka, Jiřího Nantla, který se sám rozhodl odejít, v křesle ho nahradil dosavadní náměstek pro regionální školství Jindřich Fryč. 
    Hofmannová vedla inspekci od roku 2005, předtím působila jako ředitelka Střední uměleckoprůmyslové školy ve Valašském Meziříčí. Ve funkci ji nahradí někdejší pracovník inspekce Zatloukal, který v minulosti pracoval také jako ředitel gymnázia ve Zlíně a byl členem výboru pro kulturu a vzdělávání Evropského parlamentu. 
    Inspekce patří mezi takzvané ostatní přímo řízené organizace ministerstva školství. Zaměstnává zhruba 500 lidí, roční rozpočet se pohybuje kolem 270 milionů korun. Na zlepšení hodnocení žáků a škol získala inspekce téměř 300 milionů korun z EU. Kromě testů 5. a 9. tříd se mají za peníze z dotace zlepšit také inspekční metody.
 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz