zpravy

ZČU zredukuje své působení ze šesti míst v Plzni na polovinu

08. 08. 2013

(čtk) Ze současných šesti míst na polovinu zredukuje své působení v Plzni Západočeská univerzita (ZČU). Škola s 16 500 studenty a 2300 zaměstnanci dokončuje rozmístění všech pracovišť, které bude platné po roce 2015. Volné objekty vrátí městu, pronajme nebo prodá, řekla rektorka Ilona Mauritzová.
    "Podél Sedláčkovy ulice budou netechnické fakulty, v bývalém generálním ředitelství Škodovky fakulty zdravotnických studií a ekonomická, v hlavním kampusu na Zeleném trojúhelníku na Borech technické obory a fakulta umění a designu a ve VTP parku naše výzkumné centrum Nové technologie. Podaří se tak vytvořit pomyslný trojúhelník, který je symbolem ZČU. Všechny ostatní budovy postupně opustíme," uvedla. Jde například o objekty v Husově ulici nebo centrum Avalon, kde se učí filosofové. 
    Do konce září, nejpozději však do konce roku, chce mít ZČU hotovou kompletní redislokaci včetně umístění podpůrných činností a služeb. V dubnu fakulty a součásti ZČU uvedly, jaké budou jejich prostorové požadavky v roce 2015 a později. "S péčí řádného hospodáře pak budeme investovat do údržby, oprav a zkvalitňování našich prostor," uvedla rektorka. 
    ZČU díky tomu přesně určí, kde vybuduje či modernizuje zázemí kvalitních služeb studentům a zaměstnancům. Výsledkem rozmístění bude také vytipování prostor, které ZČU využije k jiným účelům. Plánuje mimo jiné zřídit ve městě i v kampusu na Borech vlastní penziony, například pro externí učitele a zahraniční experty. "Dále chceme mít dva koutky na hlídání dětí studentek a zaměstnanců a na Borech ještě dětské zařízení. Školku v první fázi dělat nebudeme," řekla. Návrh dala fakulta pedagogická a senát školy i kolegium rektorky ho podpořily. V nové knihovně budou od října informační a poradenské služby, zahraniční centrum i středisko pro zdravotně oslabené a handicapované studenty. Na Borech bude zázemí pro studentské organizace, které jsou dnes roztříštěné. 
    Kapacita kolejí na Borech a v Bolevci, zhruba 3000 lůžek, je z pohledu demografického vývoje podle Mauritzové dostatečná. Mladí výzkumníci a učitelé mají výhledově bydlet v okolí kampusu, kde jsou plánované developerské projekty s malometrážními byty. 
    "Chceme být připraveni na období 2015 plus. Pokud budeme mít vyjasněné priority, které se týkají budov a prostor, tak si budeme hlídat veškeré vypsané výzvy a budeme se do nich hlásit," uvedla.
 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz