zpravy

Pardubický kraj posílí spolupráci středních a základních škol

14. 08. 2013

(čtk) Pardubický kraj získal od ministerstva školství dotaci 163 milionů korun. Využije je pro modernizaci 16 středních škol a jejich vybavení a hlavně na jejich spolupráci se základními školami, řekla krajská radní pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová (ČSSD).
    "Spolupráce středních a základních škol je podmínkou dotace. Každá střední škola bude partnerem dvěma až čtyřem základním školám," uvedla Pernicová. 
    Do projektu jsou zapojena gymnázia i střední odborné školy ze všech čtyř okresů. Z dotace mohou střední školy použít část na investice do oprav objektů a pořízení moderního vybavení. Vzniknou takzvané otevřené dílny, které umožní pracovní vyučování žáků základních škol. Žáci základních škol budou vždy několik dní až týden moci pracovat v odborných dílnách středních škol, součástí je i doprava autobusem a stravování. 
    Účast v projektu nabídly také některé průmyslové podniky z Pardubického kraje, například pardubická chemička Synthesia nebo plastikářská společnost Rehau z Moravské Třebové. Žáci budou moci absolvovat exkurzi ve firmách, které si tak chtějí podchytit budoucí možné mladé zaměstnance. Projekt začne v září a skončí 30. června 2015.
 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2021.png
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  36%
  35%
  29%
  dts 2021_web.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey sohbet cialis