zpravy

V H. Brodě v neděli začne další ročník Letní žurnalistické školy

14. 08. 2013

(čtk) Česko-německé vztahy budou hlavním tématem letošního devátého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Zúčastní se jí čtyři desítky mladých lidí z několika evropských zemí. V Havlíčkově Brodě s nimi budou debatovat přední čeští i zahraniční mediální odborníci. Žurnalistická škola začne v neděli, potrvá do 25. srpna, řekl autor projektu Milan Pilař. 
    "Mezi účastníky školy jsou zájemci o historii, kulturu, současnost a média střední Evropy z Česka, Slovenska, Ukrajiny, Moldávie, Polska a Velké Británie. Všechny spojuje znalost českého nebo slovenského jazyka, který si chtějí v Havlíčkově Brodě zdokonalit," popsal Pilař. Adepti žurnalistiky se budou věnovat také praktickým a teoretickým otázkám médií pod vedením českých a slovenských lektorů v pěti skupinách zaměřených podle jednotlivých typů médií. 
    Mladí lidé budou sbírat zkušenosti mimo jiné například od zpravodaje Slovenského rozhlasu v Praze Borise Kršňáka nebo současného šéfredaktora Rádia Praha Rakušana Geralda Schuberta. Polsko účastníkům školy přiblíží zpravodaj České televize ve Varšavě Josef Pazderka. 
    O česko-německých vztazích bude hovořit Vladimír Handl z Institutu mezinárodních vztahů a vedoucí tiskového oddělení německého velvyslanectví v Praze Maike Freytag-Pitrochová. S účastníky ve skupinách bude také pracovat Petr Sehnoutka a Ľubomír Smatana z Českého rozhlasu 1 Radiožurnál, slovenská odbornice na televizní zpravodajství Stanislava Benická nebo šéfeditor Lidových novin Petr Závozda.
 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama

  ucebnice
  image_3_240x200.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  26%
  60%
  14%
  zs.travnickova_240x100.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz