zpravy

Dvě základní školy v Liberci se po letech dočkají moderních hřišť

25. 08. 2013

(čtk) Dvě základní školy ve stotisícovém Liberci se po několika letech odkladů konečně dočkají moderních hřišť. Práce na rekonstrukci sportovišť u základních škol Švermova a Aloisina Výšina by měly začít v září. Přestože se zahájení prací proti původnímu plánu o více než měsíc opozdí, hotovo by mělo být do konce roku, řekla mluvčí magistrátu Zuzana Minstrová. 
    Modernizace zanedbaných školních hřišť měla původně začít už o loňských prázdninách, kvůli administrativním průtahům při schvalování evropských dotací, však muselo město projekt odložit. Podle původních odhadů měla revitalizace sportovišť přijít na bezmála 22 milionů korun, v soutěži se ale podařilo zakázku zlevnit na 18 milionů korun. Soutěž vyhrála litoměřická firma Gardeline, zjistila ČTK ve Věstníku zakázek. "Peníze na předfinancování i spolufinancování projektu máme připravené," doplnil ekonomický náměstek primátorky Jiří Šolc (Liberec občanům). 
    Hřiště jsou u velkých základních škol v libereckých čtvrtích Františkov a Kunratická. Sportoviště ve Františkově je zdraví nebezpečné a není příliš využívané. Jsou tam rozpadlé betonové skruže a rozpraskaný asfaltový povrch prorostlý trávou. Míčové hry se dají na hřišti hrát jen s velkou opatrností a rizikem úrazu. Zanedbané je po 25 letech užívání také hřiště v Kunraticích, kde dnes mají žáci jen fotbalové hřiště a běžeckou dráhu. 
    Projekt revitalizace obou sportovišť počítá s vybudováním víceúčelových hřišť s umělou trávou, pískových hřišť pro plážový volejbal i atletických drah s umělým povrchem. Nebudou chybět ani sektory pro vrh koulí a skok daleký nebo dětská pískoviště s prolézačkami. Na Aloisině Výšině by měl navíc vzniknout i malý amfiteátr pro školní vystoupení a tréninková plocha pro basketbal. Obě hřiště by po rekonstrukci neměla sloužit jen při výuce, ale měla by se otevřít i veřejnosti.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz