zpravy

Říčany chtějí postavit novou mateřskou školu pro 112 dětí

04. 09. 2013

(čtk) Říčany u Prahy plánují vybudovat novou mateřskou školu pro 112 dětí. Na výstavbu za 20,3 milionu korun chtějí získat evropskou dotaci. Pokud vše poběží podle plánu, mohly by práce začít příští rok na jaře a skončit do roku 2015, sdělila Adéla Michalová z říčanské radnice. Město dlouhodobě trápí nedostatek míst ve školkách. 
    Nová budova by měla stát na městském pozemku u křižovatky ulic Labská a Otavská. Zastupitelé již schválili investiční záměr a radnice se snaží co nejrychleji připravit stavební projekt. Zareagovala tak na skutečnost, že kraj navýšil objem peněz ve výzvě určené na výstavbu školek z 50 na 200 milionů korun. 
    "My se téhle soutěže musíme za každou cenu zúčastnit, nedostatek míst ve školkách je opravdu vážným sociálním problémem," uvedl starosta Vladimír Kořen (Klidné město). 
    Termín pro přijetí žádostí je do konce září. Město se proto rozhodlo jít cestou typizovaného projektu, aby se vše urychlilo. V budově mají být čtyři třídy po 28 místech, celkem tedy zajistí předškolní docházku až 112 dětem. 
    Nedostatek míst ve školkách Říčany trápí dlouhodobě. Přestože město v současnosti navyšuje kapacitu Mateřské školy U Slunečních hodin pro dalších asi 50 dětí, situaci s nedostatkem míst pro předškolní děti to nevyřeší. Opakovaně se každý rok do říčanských veřejných školek nevejde většina tříletých ani čtyřletých dětí. 
    S nedostatečnou kapacitou školek se potýkají i další středočeská města. Školky v minulosti rozšiřovali například v Čáslavi, Kladně nebo Mladé Boleslavi. V Příbrami nedávno otevřeli dvě nové mateřské školy v pavilonu bývalé 8. základní školy v Žežické ulici.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un


  reklama

  klostrmann.gif
  ucebnice
  grevin-panmat-04.gif
  eu hrou.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  24%
  61%
  15%
  aquapark Špindl 240x100b.jpg
  soutez
  kdojeto
  ck_enko.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz