zpravy

Indové začnou v Brně studovat bezpečnost informačních technologií

11. 09. 2013

(čtk) Masarykova univerzita v Brně navázala spolupráci s indickou státní agenturou, která se zabývá výzkumem technologií pro armádu. Indové se začnou v Brně vzdělávat v oblasti bezpečnosti informačních technologií. První skupina 15 studentů přijede ještě tento měsíc, sdělila mluvčí školy Tereza Fojtová. 
    Krátkodobý studijní program se podle Fojtové nejpozději v roce 2016 změní v nové magisterské studium. Jeho indičtí studenti stráví jeden rok v Brně, diplomovou práci pak zpracují ve své vlasti. 
    "Indická strana se zavázala uhradit většinu nákladů na přípravu nových kurzů a bude také platit za své studenty," uvedl proděkan Fakulty informatiky Masarykovy univerzity Václav Matyáš. Nové předměty fakulta nabídne také dalším studentům, a posílí tak mezinárodní charakter studia. 
    "Spolupráce s indickou stranou je pro nás velmi výhodná i v tom, že za deset let budou v indickém výzkumném ústavu a armádě Indické republiky pracovat desítky našich absolventů. Společný studijní program tak může předcházet i kooperaci v oblasti výzkumu," řekl Matyáš. 
    Univerzita dnes konkrétně podepsala dohodu s agenturou Defence Research and Development Organisation, která podléhá indickému ministerstvu obrany. Agentura má 52 laboratoří a zaměstnává přes 30 000 lidí.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/1558389600_patron-deti_390x60.jpg
  reklama
  ucebnice
  vizab_240x100.jpg
  anketa
  Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  48%
  32%
  20%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2019 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz