zpravy

Ministerstvo školství dostalo od antimonopolního úřadu pokutu

23. 09. 2013

(čtk) Ministerstvo školství dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 50 000 korun za chyby při zadávání zakázek na informační technologie. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné, ministerstvo se proti němu neodvolalo. 
    Pokuta se týká čtyř smluv, které před dvěma lety uzavřel s firmou CALEUM s.r.o. Ústav pro informace ve vzdělávání, který je ministerstvu podřízený. Investiční záměr i realizaci zakázek ministerstvo odsouhlasilo. 
    Antimonopolnímu úřadu vadilo, že ministerstvo rozdělilo tendr na několik menších a zadávalo je zjednodušeným způsobem. Podle úřadu to mohlo podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. 
    "Zadavatel narušil soutěžní prostředí, neboť někteří potenciální dodavatelé neměli možnost získat informace o tom, že zadávací řízení probíhá," uvedla v rozhodnutí místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová. 
    Ministerstvo má pokutu zaplatit do poloviny listopadu. Několik chyb v zakázkách ministerstva konstatoval antimonopolní úřad i v minulosti. Loni například zrušil tendr za asi 25 milionů korun, zakázka se týkala hodnocení výdajů na režii u projektů za peníze z operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.
 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/klaster_broumov.gif
  reklama un


  reklama

  aspektzs.gif
  ucebnice
  termaly_losiny_240_100_skolni_vylet_1_03.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  25%
  60%
  15%
  1498082400_wifi 3.gif
  cesko-nem_fond.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz