zpravy

Týden.cz: PORG opouští po Klausovi i ředitel Metelka

20. 01. 2014

(čtk) První obnovené soukromé gymnázium (PORG) opouští po nedávném odchodu Václava Klause mladšího další ředitel. Na svůj post dnes rezignoval ředitel Nového PORG, tedy gymnázia a základní školy v pražské Krči, Martin Metelka. V prohlášení rodičům napsal, že se nemůže smířit se současným stavem ústavu. Informoval o tom dnes server Týden.cz s tím, že s odchodem Metelky nesouhlasí lidé z PORG Libeň.
    Syn někdejšího prezidenta Václava Klause ohlásil odchod z PORG minulý týden v pátek. Důvodem byly neshody s předsedou správní rady školy a bývalým ředitelem ČEZ Martinem Romanem. Klaus nyní sepisuje předávací protokol související s jeho odchodem. Ve funkci ho má nahradit dosavadní šéfka PORG Ostrava Dagmar Dluhošová. 
    "Moje osoba a jméno jsou zárukou, že Nový PORG bude pokračovat jako doposud. Já sám ale žádné takové záruky nemám, a proto jsem dnes podal svou rezignaci na pozici ředitele Nového PORG. Se současným stavem a se způsobem, jakým do něj byla škola zavlečena, se nemohu smířit. Pro nápravu vzniklé situace jsem udělal, co bylo v mých silách. Bez reálného výsledku," napsal podle Týdne Metelka v prohlášení. 
    "Poslední tři dny jsem strávil jednáním s panem Romanem, takže bezpochyby můj krok s ním souvisí," doplnil serveru iDnes Metelka. "Jsem přesvědčený, žeškola musí být řízena z ředitelny, PORG měl silného ředitele, a to nebojuji za Václava Klause ml., v tuto chvíli jej ale nemá. Má tři lokální ředitele ve třech lokálních pobočkách. Nabyl jsem ale pocit, že to řízení se přesouvá z ředitelny směrem k Martinovi Romanovi," dodal. Uvedl také, že v minulých dnech odmítl nabídku, aby vedl celou skupinu, která čítá několik škol. 
    S odchodem Metelky však nesouhlasí další lidé z PORG. Vidí ho totiž jako Klausova nástupce. "Je to právě a jedině on, kdo může v této chvíli vyvést celý PORG z krizové situace," sdělila Týdnu ředitelka PORG Libeň Andrea Výšková. 
    První studenti zahájili výuku na PORG v září 1990. Školu až do roku 1995 vedl její zakladatel Ondřej Šteffl, Klaus mladší v jejím čele stál od roku 1998. PORG patří k nejprestižnějším středním školám, s nejlepšími výsledky skončila například v prvním ročníku státních maturit před třemi lety.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz