zpravy

Brněnské učiliště získalo podporu radních na vznik centra

06. 02. 2014

(čtk) Jihomoravští radní podpořili návrh Odborného učiliště a Praktické školy Brno na výstavbu modernizovaného centra odborného výcviku za 22 milionů korun. Podstatou projektu je zlepšit technické vybavení školy, zkvalitnit výuku a umožnit tak studentům odborných řemesel lepší uplatnění na trhu práce, řekl dnes na tiskové konferenci jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Návrh musí schválit ještě zastupitelstvo na konci února. 
    V rámci projektu vznikne centrum a škola koupí nové přístroje. "Kvalitnější výuku budou mít truhláři, čalouníci, malíři, natěrači a studenti z automontážní oblasti," uvedl Hašek. Podle něj je například právě malířů a natěračů málo. "Vycházíme z požadavků z praxe, především z Cechu malířů, natěračů a lakýrníků České republiky. Škola by se díky realizaci projektu stala centrem výuky tohoto učebního oboru a platným partnerem zmíněného cechu," uvedl Hašek. 
    Náklady na výstavbu centra jsou 22 milionů korun. Škola chce zažádat o dotaci. "Modernizace dílen a nová školní budova bude znamenat bezpečnější práci žáků na strojích. Také chceme, aby si učni osvojili všechny moderní formy vzdělávání, což jim pak pomůže najít uplatnění na trhu práce," doplnil Hašek. 
    Odborné učiliště a Praktická škola Brno se nachází v Lomené ulici a je specifickým zařízením pro vzdělávání žáků se speciálními potřebami a také studentů pocházejících z problematického sociokulturního prostředí.
 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz