zpravy

Králův Dvůr na Berounsku plánuje výstavbu školy pro 300 dětí

04. 03. 2014

(čtk) Králův Dvůr na Berounsku má v plánu výstavbu nové základní školy pro 300 dětí. Uvažuje ale o tom, že akci rozdělí na etapy a místo jedné velké budovy nechá instalovat několik mobilních buněk. Bude tak moci pružně reagovat na populační vývoj. S výstavbou se počítá v příštím a přespříštím roce, řekl starosta Petr Vychodil (ODS). 
    "Máme na příští a přespříští rok naplánovánu výstavbu celého nového pavilonu školy pro 300 dětí, což se mi nechce stavět najednou. Rád bych ten projekt předělal a postupoval po etapách. Vymyslet třeba buňky, kde se udělají dvě třídy a postupně to poroste," uvedl starosta. 
    V současnosti mají základní školy ve městě celkovou kapacitu kolem 750 míst, což začíná být nedostatečné. Školy musejí při zápisech odmítat některé děti z okolních obcí. Na podzim by měla být ve městě otevřena také soukromá základní škola s rozšířenou výukou anglického jazyka. 
    V Králově Dvoře letos vznikne i nová mateřská škola pro 50 dětí. Celková kapacita mateřských škol ve městě se tak zvýší přibližně na 350 míst. Také nově vybudovaná školka by měla být mobilní. Instalace buňky vyjde podle starosty levněji než klasická zděná stavba. Navíc je to i rychlejší řešení, což radnici vyhovuje.
 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/klaster_broumov.gif
  reklama un


  reklama

  aspektzs.gif
  ucebnice
  termaly_losiny_240_100_skolni_vylet_1_03.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  25%
  60%
  15%
  1498082400_wifi 3.gif
  cesko-nem_fond.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz