zpravy

Téměř sto firem bude v Ostravě nabízet práci absolventům škol

10. 03. 2014

Téměř stovka firem v širokém spektru oborů od technických, přes ekonomické až po humanitní se v úterý 11. března představí v Ostravě na největším veletrhu pracovních příležitostí v Moravskoslezském kraji Kariéra PLUS. Veletrh, který je určen především studentům a absolventům moravskoslezských vysokých škol, se uskuteční od 09:00 do 15:00 v aule Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO), za pořadatele o tom informovala Alice Šustková.
    "Pomalu se počtem vystavovatelů začínáme blížit předkrizovému roku 2008. Zejména o absolventy technických oborů je veliký zájem," uvedla manažerka veletrhu Silvie Bracháčková. Organizátoři očekávají, že na veletrh přijde kolem 5000 návštěvníků. 
    Absolventi získají na Kariéře PLUS informace pro snazší orientaci na trhu práce a setkají se osobně s personalisty potenciálních zaměstnavatelů. Studenti si také mohou najít možnosti spolupráce na diplomových pracích nebo zapojení do výcvikových programů a stáží. 
    Kariérní centrum VŠB-TUO připravilo doprovodný program zaměřený na poradenství v oblasti hledání práce. "Návštěvníci si mohou nechat poradit profesionály, jak napsat životopis a motivační dopis, jak realizovat kariéru v mezinárodním prostředí či jak vybudovat a udržet dobré vztahy na pracovišti," uvedla Šustková. 
    Vstup na veletrh i doprovodné akce bude pro všechny návštěvníky zdarma.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/1558389600_patron-deti_390x60.jpg
  reklama
  ucebnice
  vizab_240x100.jpg
  anketa
  Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  48%
  32%
  20%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2019 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz