zpravy

Ministerstvo školství se omluvilo Autoklubu za výroky exministra

11. 03. 2014

(čtk) Ministerstvo školství se omluvilo Autoklubu ČR za výroky bývalého ministra Josefa Dobeše o tom, že Autoklub ČR špatně hospodaří s dotacemi a nestará se o mládežnický sport. Ministerstvo omluvu zveřejnilo na svém webu. Úřadu omluvu uložil soud, stejně jako zaplacení 100 000 korun jako náhradu škody. Ačkoliv výroky učinil Dobeš, podle soudu za ně odpovědnost nese stát. 
    Ministerstvo se Autoklubu ČR omluvilo za uvedení nepravdivých informací ze strany bývalého ministra školství, mládeže a tělovýchovy Josefa Dobeše, že "Autoklub České republiky netransparentně zachází s veřejnými prostředky, že dotace určené pro motocyklový sport často nedoputovaly tam, kam byly určeny, že se množí stížnosti jezdců, promotérů i pořadatelů na činnost Autoklubu České republiky a že došlo k úpadku péče o mládežnický a dětský sport v důsledku činnosti Autoklubu České republiky." 
    Spor se v širším pohledu týkal neshod o tom, které sdružení má v České republice zastřešovat motocyklový sport. Dobeš odeslal v říjnu roku 2011 dopis Mezinárodní motocyklové asociaci, v němž oznámil, že veškeré dosavadní kompetence Autoklubu ČR v této oblasti přebírá nově zřízený Český svaz motocyklového sportu (ČSMS). Napsal, že tomuto subjektu ministerstvo školství přiznalo jedinou a nejvyšší sportovní autoritu. 
    Dobeš svůj krok veřejně odůvodňoval právě stížnostmi odborníků z okruhu motocyklového sportu na fungování Autoklubu a také jeho neprůhledným hospodařením. Autoklub ale označil ministrovy výroky za účelové očerňování a bránil se proti nim soudně. 
    Exministrovi a někdejšímu místopředsedovi Věcí veřejných sice soud žádnou povinnost neuložil, nepřiznal mu ale ani nárok na náhradu nákladů, které Dobeš vynaložil na svou obhajobu.
 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz