zpravy

Maturanti se zatím odvolávají méně než loni, uvedlo ministerstvo

05. 06. 2014

(čtk) Proti výsledkům didaktických testů a písemných zkoušek se do úterý odvolalo 2114 maturantů. Ve srovnání s číslem k témuž datu loňského roku se počet odvolání snížil o 12 procent, sdělilo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. 

    Čísla nejsou konečná. Lhůta pro podání odvolání vyprší dnes o půlnoci, ale žádosti podle ministerstva budou docházet ještě přibližně jeden až dva týdny. 

    Většina maturantů se odvolala proti výsledkům didaktických testů, na ministerstvo se kvůli tomu obrátilo 1625 studentů. Zbytek představují odvolání proti výsledkům slohových prací ke krajskému úřadu, případně na pražský magistrát. "Největší počet žádostí se týká didaktického testu z matematiky," uvedlo ministerstvo. Maturitní testy z tohoto předmětu nezvládlo nejvíc studentů, propadlo jich 24 procent.

    Loni na jaře dorazilo na příslušné instituce 3179 odvolání, z toho 2459 proti výsledkům testů a 720 kvůli písemkám. Celkem bylo vyhověno 149 odvoláním, což bylo 4,7 procenta případů. Úspěšnější byla odvolání proti výsledkům písemných prací, které krajské úřady kladně posoudily ve stovce případů, tedy zhruba 12 procentech. Naopak u didaktických testů uspěla s odvoláním jen necelá dvě procenta maturantů.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un


  reklama

  klostrmann.gif
  ucebnice
  grevin-panmat-04.gif
  eu hrou.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  24%
  61%
  15%
  aquapark Špindl 240x100b.jpg
  soutez
  kdojeto
  ck_enko.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz