zpravy

Ministr školství vyhlásil Fond na rozvoj kapacit MŠ A ZŠ

27. 08. 2014

(mšmt) Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek na společné tiskové konferenci s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou vyhlásil avizovaný národní fond na podporu rozvoje kapacit mateřských a základních škol. Jedná se o další splněný závazek vyplývající z programového prohlášení koaliční vlády.

Hlavním cílem rozvoje kapacit v oblasti regionálního školství je nastavit dlouhodobý systém podpory ve vazbě na demografický vývoj a potřeby trhu práce. „Chceme pomoci maminkám, které se chtějí vrátit na trh práce, aby se o jejich děti postarala předškolní zařízení,“ vysvětlil hlavní záměr podpůrného programu ministerstva školství premiér Bohuslav Sobotka.  Jedná se podle něj o podporu, která bude sloužit zejména obcím s vysokým převisem poptávky po místech v předškolních zařízeních.

Spoluúčast měst a obcí bude tvořit 15% prostředků, zbytek bude uhrazen z vyhlášeného fondu. „V prvním kole očekáváme, že v podpůrném fondu bude 1,5 mld. Kč s tím, že podpora bude pokračovat i ve druhém a dalším kole,“ vysvětlil na tiskové konferenci ministr školství Marcel Chládek. Celá věc navíc bude podle jeho slov podpořena evropským fondem na léta 2015 – 2023.

Ministr školství na tiskové konferenci připomněl svůj záměr uzákonit povinný poslední rok předškolního vzdělávání. „Očekávám, že k uzákonění dojde do dvou až tří let a do té doby by měly být díky vyhlášenému fondu kapacity dostatečně navýšeny,“ řekl ministr školství Chládek.

DETAILNÍ INFORMACE NALEZNETE ZDE.

INFOLINKA K VÝZVĚ: tel. 234 811 478 - Odbor investic MŠMT.

 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/scholastika-kveten_390x60.gif
  reklama un


  reklama

  klostrmann.gif
  ucebnice
  grevin-panmat-04.gif
  eu hrou.jpg
  tentotyden
  test.php  t.PHP
  aquapark Špindl 240x100b.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  24%
  61%
  15%
  ck_enko.gif
  soutez
  kdojeto
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz