zpravy

Studenti umění a designu pomohou v Plzni obchodníkům s výlohami

03. 12. 2014

(čtk) Zajímavě aranžované výlohy obchodů mají v Plzni pomoci k oživení a k atraktivnějšímu vzhledu centra města. Radnice proto nabídla obchodníkům možnost spolupracovat při aranžování výkladních skříní se studenty Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Poprvé si spolupráci s kreativními studenty vyzkoušeli na jaře dva podnikatelé. Nyní by měla být tématem zima, případně projekt Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015, sdělila mluvčí magistrátu Zdeňka Kubalová.  
    "Centrum je alfou a omegou každého města. Jsme si vědomi toho, že jde o důležitý veřejný prostor, proto byl v roce 2012 schválen koncepční dokument, který obsahuje návrh řady opatření k jeho oživení a zatraktivnění," řekl primátorův technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Město se proto postupně snaží rozvíjet kulturní, společenské a obytné funkce centra doplněné o komerční činnost. Nasazením výhodných cen a stanovením některých pravidel na vzhled už magistrát například zlepšil podmínky pro provozování restauračních předzahrádek, atraktivnější jsou i dřevěné stánky na trhu na centrálním náměstí. Dokončuje se zhruba dvacetimilionová oprava Dominikánské ulice a rekonstrukce Riegrovy ulice na pěší zónu. Jedním z dílčích projektů je také zprostředkování spolupráce mezi obchodníky a studenty. 
    Město už oslovilo studenty, kteří mají o spolupráci zájem. "Nyní záleží na podnikatelích, jestli výzvu, jejímž prostřednictvím mohou přilákat do svých obchodů další zákazníky, přijmou. Studenti jsou připraveni výlohy stylizovat do aktuálních trendů," dodal Šindelář.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz